Wpis z mikrobloga

Jeszcze raz temat #okna i kilka pytań o systemy otwierania oraz współczynnik przepuszczalności światła.

Mam w salonie zaprojektowane drzwi tarasowe 3,6 m i nie wiem które rozwiązanie wybrać. Stąd kilka pytań:

1) Tradycyjne HST są ok ale przeszkadza mi trochę łączenie w centralnej części. Czy znacie jakieś inne rozwiązania na otwieranie ale konieczne przesuwne które się tego pozbędzie?

2) Myślałem nad instalacją drzwi z dwoma skrzydłami rozsuwanymi na zewnątrz ale sprzedawca powiedział, że będzie to zbyt masywne na 3,6 metra i za dużo łączeń. Ktoś widział coś takiego na żywo?

3) mam ofertę na okna które współczynnik przepuszczalności światła określają na 72-74% oraz 70% w przypadku HST. Czy to normalne wartości? Cięzko mi z czymś porównać, sprzedawca twierdzi że standard.

#budujzwykopem #remontujzwykopem #budowadomu #pytanie
  • 5
  • Odpowiedz
mam ofertę na okna które współczynnik przepuszczalności światła określają na 72-74% oraz 70% w przypadku HST. Czy to normalne wartości? Cięzko mi z czymś porównać, sprzedawca twierdzi że standard.


@ATAT-2: Możesz szyby OPTIWHITE kupić( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Sprawdzałeś slide-up? Odpowiednik HST, ale dużo szczelniejszy i o dziwo tańszy. Jakoś mi nie pasowały HST, zamknięte trzymały się "na bolka oko". Pojeździłem po salonach, pootwierałem i wybrałem Slide. Ale każde przesuwne będzie miało "słupek" w środku.
Jak chcesz pocieniać ramki uderz w aluminium. Różnica jest znaczna, ramki mogą być dużo węższe.
U nas zrobiliśmy od środka białe, tak żeby antracyt jeszcze optycznie nie poszerzał ram.

Tak czy inaczej, pojeździj
  • Odpowiedz