Wpis z mikrobloga

Hej #rozowepaski potrzebuję pomocy odnośnie skincare i haircare.

Od tego roku uznałem, że chcę zadbać o swoją buzię i włosy. Polecicie jakieś #kosmetyki jakąś routine i jak często w tygodniu daną rzecz stosujecie + gdzie można to kupić xD
Mam tylko peeling 3w1 z Garniera i raz w tygodniu go stosowalem, ale kremów nie mam itd ani nic. Jakieś maseczki może też?
A #wlosy to szukam jakiegoś dobrego szamponu bez silikonów, z dobrym składem, a się nie znam xD i może jakiś olej? Nie wiem. Jestem totalnym laikiem, nigdy odżywek nie brałem, nie wiem jak i jak często stosować. #pomocy
#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #uroda #pielegnacja
  • 11
Time to shine( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
Zacznę od włosów bo mam bzika. Generalnie mi nic nie pomogło tak jak olejowanie. Raz na jakiś czas na kilka godzin wsmarowuje olejek z czarnuszki od Bioelixiere (jest w Rossmannie za ok 6 zł!!!). Na skórę i całość włosów. Potem zmywam szamponem oczyszczajacym. Efekty są serio świetne, nawet po miesiącu. Zapoznaj się serią Onlybio do
@Rzewliwy_wykolejeniec: @jxvbqw: jeśli chodzi o włosy to to co poleciłaś nie u każdego się sprawdzi - np. w moim przypadku olejowanie nic nie daje, a produkty OnlyBio także nie są dla mnie. Poza SLS i SLES masz też CB, gdzie często to właśnie ona może uczulać i powodować dużo problemów ze skalpem. tak jak w przypadku typu skóry radzisz zrobić test, tak ja bym poszła tym tropem i zrobiła test
@fearless490 długie czy krótkie? Też mam puszące się, kręcone włosy, olejek nakładam 2x dziennie: rano, wieczór, w ilosci niewielkiej. Fajnie definiuje skręt włosa. Typowe olejowanie gdzieś co tydzień, dwa, na kilka godzin. Tu tyle, żeby cały włos był pokryty. Raczej samo olejowanie nie da wiele na spuszenie, ale kto wie.
raczej krótkie, jakbym miał długie to byłoby afro xd właśnie myślałem głównie o olejowaniu bo na co dzień nakładam pomade to chyba się wyklucza z olejkiem. Da się cokolwiek zrobić żeby włosy były takie bardziej przyklapnięte i z lekkim błyskiem?