Wpis z mikrobloga

Tak sobie pomyślałem, że lepiej zamiast tych pseudo ćwiczeń wojskowych zrobić jakieś szkoły policealne w których zdobywasz przeszkolenie z wojska ale tez możliwości rozwoju w jakimś zawodzie jak np kierowca ciężarówki, operator koparki itp. Na kierowcę ciężarówki trzeba mieć min. 21 lat. Wiec po średniej masz te 2/3 lata na taka szkole. I po niej już bez kursu podchodzisz do egzaminu w Wordzie. Kursy spawacza, cieśli operatora wózków widłowych. Państwo mogłoby płacić wtedy załóżmy uposażenie szeregowego albo jego część. Ktoś po tej szkole z automatu byłoby rezerwista, armia miałaby wyszkolonych ludzi a i na rynku pracy byłoby młodym ludziom łatwiej i nie byłoby potrzeby nikogo koszarować. I masz co roku 5/6 tys wykwalifikowanych rezerwistów z przydatnymi umiejętnościami. Jakie wasze zdanie Szanowni Panowie bo mnie się wydaje ze byłoby wielu chętnych do zdobycia kilku szkoleń za darmo.
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko #pobor
  • 5
@catboykami: No ale nie limitowałbym tego wiekiem tylko byłaby możliwość skorzystania dla wszystkich. Może tez jakaś szkoła wieczorowa dla ludzi którzy chcą się przekwalifikować jeśli chodzi o prace. Lepsze to niż kilku dniowa nauka musztry co kilka lat dla x obywateli, przynajmniej moim zdaniem.
Tak sobie pomyślałem, że lepiej zamiast tych pseudo ćwiczeń wojskowych zrobić jakieś szkoły policealne w których zdobywasz przeszkolenie z wojska ale tez możliwości rozwoju w jakimś zawodzie jak np kierowca ciężarówki, operator koparki itp


@Mike_BunnyD: Ale to nie jest cel tych szkoleń mirek xDD ty masz być mięso armatnie i tyle, masz przede wszystkim mieć przydział mobilizacyjny i kategorie wojskową żeby można było cię zmobilizować na front.