Wpis z mikrobloga

67/1000 #1000filmow - FILMOGRAFIA
#kino #film #filmnawieczor #ogladajzwykopem

Battle Royale - Batoru rowaiaru

Wyobraźcie sobie, że jesteście w klasie maturalnej i właśnie wracacie całą klasą z wycieczki autokarowej, lecz zamiast dojechać weseli do domu budzicie się na wyspie i dostajecie zadanie pozabijać się nawzajem w grze na śmierć i życie, do ostatniego. Niektórzy decydują się na zabijanie kolegów i koleżanek a inni próbują uciec z wyspy bez użycia przemocy. Takie skrzyżowanie Igrzysk Śmierci i Obroży (z Hauerem).
Ten film trafił na mnie kiedy rozstawałem się z L.O. i szedłem na studia. Możliwe, że przez to wyrył i się w pamięci i odebrałem go tak a nie inaczej: z kim z klasy bym przystał, kogo chronił, kogo zabił pierwszego a który z kumpli by na mnie czekał w krzakach z siekierą...
Technicznie ten film miejscami bardzo przypomina mi anime - sposoby kadrowania, światło, ciecia - nawet szybkość jest jakby podrasowana. Wizualnie to bardzo japońskie kino. Widzieliście? Co sądzicie?
Jest to też pierwszy film, w którym widziałem Takeshi Kitano a udało mi się go nawet spotkać kilka lat później na CamerImage :)

Reżyseria: Kinji Fukasaku
Akcja, Dramat
IMDb: 7.6/10
https://www.imdb.com/title/tt0266308/
https://www.cda.pl/video/11651987a5

@malronos: Pozdrowienia z Japonii :)
WLADCA_MALP - 67/1000 #1000filmow - FILMOGRAFIA
#kino #film #filmnawieczor #ogladajz...

źródło: comment_16724736460bIXfzvsEKY8ybsY7eEyOh.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP właśnie ten film miałem na myśli ( ͡º ͜ʖ͡º)

Moim zdaniem egzotyczne dzieło, ze scenariuszem na podstawie książki o tym samym tytule. Film ma lepsze, słabsze i piękne momenty. Sountrack dużo czerpie z muzyki klasycznej i nie wyobrażam sobie tego filmu bez niej.
Ciężko napisać coś więcej bez spoilerów, bo w filmie cały czas coś się dzieje i na pewno nudy nie będzie.
Polecam obejrzeć osobiście,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WLADCA_MALP: bardzo lubię ten film. Jak parę lat później słyszałem że ktoś gra w Battle Royale to myślałem że to gra na podstawie filmu.

Później okazało się, że tak nazywają rodzaj rozgrywki z kurczącym sie światem (strefami bezpieczeństwa) gdzie wygranym może być tylko jeden.

Z ciekawości - ktoś wie czy ten tryb gry wziął się właśnie od filmu i jego fabuły, na odwrót czy jeszcze inaczej?
  • Odpowiedz
@dr-proktor: @malronos:

To z tego filmu/książki zostało zaczerpnięte:

Origins of the term: The name “battle royale” can be traced back to the 2000 Japanese cult film Battle Royale, which is based on the Koushun Takami novel of the same name and centers on characters who must fight to the death.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@WLADCA_MALP: @malronos: ok to ma sens - film jest z 2000 a pierwsze Battle Royal we wrestlingu są bodajże z 1991.

Czyli pewnie rozbudowali koncept o "strefy bezpieczenstwa" i z tego już czerpał np fortnite ze swoimi zasadami i sztormem
  • Odpowiedz
@Bozar86: chyba moja pierwsza manga czytana na jakiejś polskiej stronce około 2009, zajebiste gore ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@WLADCA_MALP: ile bym dał za ekranizacje w postaci anime, nie ma lepszego materiału 18+ niż ta historia.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Brutalny film, historia przytłaczająca. Film mógłby być przestrogą dla młodzieży, której często brakuje szacunku dla nauczycieli, czy w ogóle do ludzi. Oczywiście to ekstremalne podejście rozwiązania takiej sytuacji, ale powinno skłonić do myślenia.
  • Odpowiedz