Wpis z mikrobloga

Czy kupując Router TP-Link Archer AX53 Wi-Fi 6 normalnie podepnę do niego światłowód i zastąpię router od dostawcy internetu?


@Falcinho: Nie no, tak to nie. W drodze net -> operator -> twój dom, musi być na końcu modem. I najwyżej do niego sobie podpinasz router.
  • Odpowiedz
@L3gion: Czyli mam rozumieć, że do routera operatora podłączam ten router? W sumie ma to sens, bo do routera operatora jest chyba telefon jeszcze podpięty. Sorki za brak wiedzy ale chce sobie jakoś polepszyć tą sytuacje z lagami jak każdy korzysta w domu z internetu, a 600Mb/s światłowód.
  • Odpowiedz
@Falcinho: To co masz od operatora to takie 3 w 1: modem, router i punkt dostępowy wifi. W segmencie profesjonalnym te urządzenia są osobno. Ale w większości boxów da się wyłączyć tryb routera i punktu dostępowego (tryb bridge).
  • Odpowiedz
@Falcinho: Ewentualnie jak po prostu chcesz Wifi 6 to kupujesz punkt dostępowy jak TP Link Omada czy Ubiquiti UAP i tylko dezaktywujesz wifi w modemie od Netii.
  • Odpowiedz
@L3gion: Chyba cenowo ten router wyjdzie korzystniej. Muszę sprawdzić te ustawienia w Netii jak to tam wygląda. Może oni jako operator moga mi taki router na WiFi 6 jakoś ogarnąć. Kartę mam w kompie na Wifi 6 ale router nie ma i 40Mb/s mam z czego każdy odpali jakieś Netflixa i przycina.
  • Odpowiedz