Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#pcmasterrace #komputery
Mirki mam problem. Wymieniłem chłodzenie ze stockowego Intela na noctue nh-d15 no i system mi nie wstaję. Wstał tylko 2 razy, za pierwszym razem odpaliłem benchmark, żeby zobaczyć temp no i wysypało, a za drugim po kilku próbach wstał do windowsa i przy ponownej próbie odpalenia benchmarka, wyłączył się. Obecnie wentylatory wstają na sekundę, HDD wchodzi na obroty i lampki się palą i gaśnie po sekundzie. Po wyjęciu karty dalej bez zmian. Cooler był na styk i lekko dotykał backplate karty, czy to możliwe że poszło spięcie i uwaliło coś w kompie?
Specyfikacja
I5 12400f
gigabyte b660m ds3h
Rtx 3070
SilentiumPC Vero M2 600W (cholera myślałem że mam to 650W, dopiero teraz zauważyłem...)
  • 10
@chicken216: A dawno temu montowałeś tego RTX'a 3070? Pasty dałeś odpowiednią ilość? Dobrze zamontowałeś chłodzenie na procesorze? Bo wyłączanie podczas benchmarku to ewidentne przeciążenie zasilacza lub temperatury.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@L3gion: rtx od tygodnia siedzi, chłodzenie do rocka dziś dołożyłem, ta pasty poszła dobra ilość i też dobrze zamocowany. Co do temperatury na stockowym coolerze dobijał do 96°C na zamkniętej budzie, na nowym w idlu już było widać z 10° mniej.@Sztandarsky: Napięć nie mam jak sprawdzić, a jutro podłącze do innego zasilacza.
@chicken216: Jak odpala się na sekundę, to masz zwarcie i działa zabezpieczenie OCP na zasilaczu.
Odepnij kabelek od zasilania 12V CPU na płycie i spróbuj odpalić.
Jak ruszy, to masz zwarcie na sekcji zasilania CPU lub uszkodzony sam procek (to bardzo mało prawdopodobne).

Spróbuj też odpalić zasilacz bez podłączonych kabelków zwierając dowolny pin GND i PS-ON.
Jak tutaj znowu uruchomi się na 1s, to jest problem z zasilaczem(zwarcie na mosfetach lub
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JoeBlade: tego nie próbowałem, nie wiem jak. Sprawdziłem pc na innym zasilaczu, to system ruszył, ale bez procesora. Okazało się że trochę pasty wyciekło na procesor. Mogłem nie używać starej pasty.