Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
#holandia #emigracja #pytanie
Przechodzę z agencyjnego kołchozu na prywatne mieszkanko więc muszę założyć własne ubezpieczenie i tu zaczynają się mega schody... Czy zna ktoś ubezpieczalnie gdzie mogę pogadać z kimś po angielsku? (Tak wiem Holendrzy gadają po angielsku ale chyba nie ci zatrudnieni w ubezpieczalniach...) Aplikowałem do już kilku największych i z nikim dogadać się nie idzie... na samym końcu składania "papierów" online jest opcja której nie da się pominąć odnośnie digiID którego nie mam a na którego nie mam zamiaru czekać miesiąc czasu (tyle mniej więcej czas trzeba aby zostało to coś założone) czy są ubezpieczalnie które ubezpieczają bez digiID? Czy może są jakieś międzynarodowe ubezpieczalnie które bez problemu działaj w Holandii?
  • 30
  • Odpowiedz
@Icon_of_sin: nie zaczynasz mówić, tylko ich informujesz. Najlepiej napisać e-mail, bo masz jak udowodnić, że wywiązałeś się ze swoich "prawnych obowiązków", jeżeli miałbyś z tego powodu jakieś konsekwencje to do związków.
Jak nie dostaniesz następnej umowy, to muszą Ci wypłacić odprawe, o czym też pewnie nie słyszałeś.
Z innej beczki, to nie wiem jak można bać się stracić pracę, skoro w tej firmie traktują Cię jak niewolnika, nie wiem ile masz
  • Odpowiedz
@Icon_of_sin kurde koleżko, przestań szukać wymówek.

W ubezpieczalniach nikt nie mówi po angielsku Nie możesz wziąć wolnego, nie działa strona, Nie masz jak dojechać do urzędu i w ogóle iks #!$%@? de, że trzeba coś robić?
Albo chcesz to wyrobic, albo chcesz ponarzekać.
Masz problem z ubezp i digidem to stary - daj posta na jakiejś grupce na FB, że szukasz księgowej, która ci to ogarnie, zapłać parędziesiąt euro, ale masz spokój
  • Odpowiedz