Wpis z mikrobloga

@Yacoshe: najtrudniejszy egzamin/certyfikat z kubernetesa na ten moment, sprawdza Twoja znajomość konceptów związanych z zabezpieczeniem maszyn/klastra/api/kontenerów.

@a5f5c1: 2h czasu to bardzo, bardzo mało czasu na ten egzamin. w przypadku CKA zrobiłem wszystkie zadania, sprawdziłem wszystko jeszcze raz i skończyłem przed czasem. tutaj nawet nie miałem czasu sprawdzić tych zadań, które zrobiłem tylko do samego końca na egzaminie robiłem wcześniej oflagowane zadania. generalnie dużo zadań, może nie skomplikowanych ale bardzo czasochłonnych.
dobrze wiedzieć co i gdzie szukać w docsach


@Gennwat: jakie docsy masz na myśli? Możesz na egzaminie surfować po internecie w poszukiwaniu informacji? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@a5f5c1: u aktualnego pracodawcy myślę, że niezbyt ale w przyszłości pewnie coś to da. ja głównie to dla siebie zdawałem, lubie się uczyć na certy i egzaminy devopsowych zabawek.

@olrajt: nie wiele brakowało i też bym musiał zdawać drugi raz ( ͡° ͜ʖ ͡°) ciężki bardzo. GO planuje się uczyć pewnie udemy/kodekloud + mam w planach projekt napisać a) albo swój własny, prosty admission controller b)
@a5f5c1: kursy mushameda, do CKA na udemy, a do CKS ma na swojej stronie kodekloud. gdzies ktos polecal kurs do CKS na udemy od tworcy killer.sh i tez podobno spoko. najwazniejsze to zeby cwiczyc zadania z egzaminu bo serio czasu jest baaardzo malo
@Gennwat: gratulacje mirku. Imho trudność tego egzaminu nie wynika z poziomu wiedzy, raczej nazwał bym go kubectl specjalist :). Jest nastawiony na szybkość a nie wiedzę. Nazwanie kogoś  specjalistą od bezpieczeństwa jest trochę na wyrost. Zakres materiału porusza podstawowe kwestię ale jest to tylko wierzchołek góry lodowej.
I tak, zdałem ten egzamin.
@r0bs0n12: tez tak uważam. w żaden sposób bym się nie nazwał specjalista od bezpieczeństwa Kubernetesa i nie wiem czy kiedykolwiek będę tak mogl o sobie powiedzieć. Trudność egzaminu polegała na szybkości kopiowania z docsow i imperatywnych komendach. Natomiast uważam, ze fajny egzamin i ani trochę nie żałuje czasu na naukę, bo jednak trochę konceptów liznąłem i pewnie jakaś cześć na przyszłość się przyda :)