Wpis z mikrobloga

Pytanie jak ładuję tel ładowarką 45W to coś się dzieje z baterią? Tzn. szybciej traci żywotność?


@defragmentacja: Tak. Ale jak użyjesz tego raz na jakiś czas to luz. Jak codziennie to realnie wpłynie na jej pojemność.

Ps. jak masz więcej pytań o li-ion i inne akumulatory to możesz pytać, zajmuję się tym od jakiegoś czasu.

I jeszcze coś, wpływ na żywotność ma też temperatura, więc skutki szybkiego ładowania możesz delikatnie zniwelować
  • Odpowiedz
Co do ladowarki trudno powiedziec. Ja na noc laduje zwykla a jak potrzebuje na szybko, to laduje szybka i tyle


@Norskee: Robię dokładnie tak samo, jak mam 15 minut na przebranie i znowu wychodzę ładuję najszybciej jak się da xD tylko na zimnym parapecie.

(mam listwe z usb i w listwie jeszcze szybka ladowarke)


@Norskee: Kwestia jaką moc przyjmie tel, bo możesz nawet 100W podłączyć, telefon weźmie tyle ile będzie
  • Odpowiedz
to na noc najlepiej zwykłą ładowarką ładować a jak potrzebuję coś na szybko to 45W i tyle? :)


@defragmentacja: Moim zdaniem, tak. Jak ktoś ma gdzies że za rok bateria będzie miała 70% pojemności to może zawsze szybką, jak ktoś chce chuchać przesadnie na tel. to zawsze wolną, ale wg mnie po to jest szybkie ładowanie by w razie potrzeby skorzystać, tylko tak jak pisałam, połóż na czymś zimnym jeśli to
  • Odpowiedz
Baterię uszkadza temperatura (zbyt niska i zbyt wysoka), skrajne napięcia (rozładowywanie poniżej 10% odradzam) - skrajne napięcia to też utrzymywanie dłuższy czas 100% (np. 6 godzin każdej nocy). To fakt, że telefonu się nie "przeładuje", ale obecne smartfony mają tak skalibrowane wskaźniki napięcia, że poniżej 10% i powyżej 90% to już nie są nominalne napięcia pracy akumulatora. Nie ma co świrować przesadnie oczywiście, ale ja się trzymam tych zasad. I efekt jest
  • Odpowiedz
@defragmentacja Masz 3 stopnie prędkości ładowania do wyboru w ustawieniach - wolne, szybkie i najszybsze. Możesz sobie podłączyć najmocniejszą ładowarkę, a ograniczyć to w telefonie. Tak czy siak 25W to max, a w praktyce to nawet mniej.
  • Odpowiedz