Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Chociaż z drugiej strony rzeczywiście mam zajebiste cv i jakieś portfolio więc nie jestem pierwszym lepszym studenciakiem.

Ale to tyle mojej masturbaxji, powodzenia w szukaniu pracy mirek
  • Odpowiedz
@pokaczw: marne szanse - moje gagatki, ktorym pomagalem sie przekwalifikowac dostawaly zwykle do max 4-5k na czysto, najlepszy dostal pod chyba 7-8 (10k brutto?) ale to specyficzny przypadek

za to po roku - dwoch 7 - 10+ (trzeba zmienic robote, w tej samej nie ma szans dostac tyle + trzeba docisnac na starcie)
  • Odpowiedz
@Kolorowezworki:

Osoba bez doświadczenia nie jest samodzielna. Prędzej czy później coś #!$%@?


a ja i moi koledzy bylismy samosiedzieli, tak samo jak tysiace innych juniorow, co ty #!$%@? za kocopoly?
  • Odpowiedz
Osoba bez doświadczenia nie jest samodzielna. Prędzej czy później coś #!$%@?. Tak się nabiera doświadczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Kolorowezworki: to zależy od osoby i jej umiejętności. A i seniorzy z 20-letnim doświadczeniem też potrafią coś #!$%@?ć. Zdarzają się studenci kodujący lepiej niż niejeden senior, mimo doświadczenia tylko we własnych projektach. Oczywiście są to wyjątki, ale istnieją.
  • Odpowiedz
@pokaczw: zależy na jakim etapie w życiu jesteś. Zaczynałem w 2016 jako stażysta dev i wtedy bardziej liczyło się dla mnie to, żeby gdziekolwiek się załapać. Wiadomo że teraz ceny są bardziej #!$%@? i kasy więcej by się przydało.
Ja bym wysyłał cv i nie patrzył na to doświadczenie. Lepiej wysłać niż nie.

#!$%@?ć i się nie bać.
  • Odpowiedz
@pokaczw: jedynie staże jak jesteś studentem. Z czego teraz ciężko. Ogólnie firmy coraz mniej chcą zatrudniać osoby bez doświadczenia (dzięki bootcampy), bo w 90% taka osoba wnosi wartość ujemną, bo zabiera czas ludziom, którym się dużo płaci i których ciężko znaleźć. No i jedyne co zrobi, to posiedzi pół roku, pouczy się, i będzie szukała innej firmy, bo za mało płacą. No i wynikowo nikt ludzi bez expa nie chce.
  • Odpowiedz
@AgainPsychoX: i dobrze robisz xD ja myślałem że pana Boga za nogi złapałem bo udało mi się wynegocjować 940 pln dniówki. Pogadałem z kumplami przy piwie (XD) i okazało się że mają po 500€+ bezpośrednio dla zagranicznych firm.
Zrobiłem 2 linijki copy pastę i wysłałem do rekruterow na linkedin którzy coś pisali w ciągu miesiąca.
Nagrałem za taką kwotę cztery rozmowy a jedna była z sukcesem i zarabiam 500€ dziennie
  • Odpowiedz
@Przegrywek123: Dokładnie w tej rekrutacji o której pisałem było 50 CV na miejsce XD

Miałem zero doświadczenia komercyjnego jak mnie przyjęli, byłem w trakcie studiów inżynierskich. Nie była to jakaś historia antyczna tylko 2018.
  • Odpowiedz
No i jedyne co zrobi, to posiedzi pół roku, pouczy się, i będzie szukała innej firmy, bo za mało płacą


@Przegrywek123: a to już wina debilnej polityki niektórych Januszy biznesu, którzy często wolą płacić więcej osobom ściągniętym z zewnątrz niż swoim własnym ludziom. Zatrzymać pracownika jest łatwiej niż ściągnąć nowego dobrego i stąd w umyśle janusza czasami pojawia się myśl, że nie warto dawać solidnej podwyżki bo przecież i tak
  • Odpowiedz
@pokaczw: jak ja startowalem z praca, to kazda pozycja wymagala minimum 2 lat doswiadzcenia. Bardzo ciezko bylo wejsc na rynek. Dobra uczelnia to gigantyczna pomoc na start (nie mowiac juz o wysmiewanej wiedzy, ktora przydaje sie przy rozwiazywaniu specyficznych problemow - ktore nie polegaja na klepaniu 20x tego samego).

U mnie to wygladalo mniej wiecej tak: staz 3 mies za grosze (na ktory mialem swoja droga chyba najtrudniejsza rozmowe kwalifikacyjna
  • Odpowiedz
@IlIlIlIlIllll: fajnie ale zauważ że masz umiejętności w rzeczach których nie uczą na bootcampie ani na studiach. Scala i Rust są powszechnie uważane za trudne (niesłusznie) więc mało osób się w to pcha i z automatu masz mniejsza konkurencję. Z drugiej strony raczej mało kto używa tego do jakiś głupich CRUDów, więc są większe szanse na ciekawy projekt, w firmie która będzie dużo płacić. Zupełnie w innej sytuacji są osoby
  • Odpowiedz
@kimikini: jakie szanse obecnie dla bootcampowca javy?

a ja i moi koledzy bylismy samosiedzieli, tak samo jak tysiace innych juniorow, co ty #!$%@? za kocopoly?


@cppguy: nigdy nie musiałeś o coś pytać seniora?. To chyba miałeś jakiś prosty projekt. Brałeś aktywny udział w podejmowaniu decyzji nt. tego jak coś ma być zrobione czy po prostu robiłeś to co ustalili starsi stażem koledzy?
  • Odpowiedz