Wpis z mikrobloga

#audio #kinodomowe #kolumnyglosnikowe #amplituner #dzwiek #soundbar #audioboners #glosniki #audio #muzyka #telewizory #sprzetaudio

Mam soundbar samsung z dolby atmos. Wiadomo soundbar to zabawka i chce zmienić to coś na klasyczny sprzęt. Interesują mnie 2 kolumny podłogowe + wzmacniacz. Chce to połączyć tak jak mam teraz połączony soundbar czyli przez hdmi arc. Sprzęt będzie służył do filmów 70% i muzyki 30%. Filmy głównie VOD -> netflix, disney, hbomax plus połączenie z kompa pod TV i filmy puszczane przez player na kompie z podłączonym TV. Na czym mi zależy: mój soundbar gra w miare, ale chce coś lepszego. Z lepszą jakością średnicy, lepszą separacją dźwięku, przestrzenią - bardziej czystym dźwięku. Zależy mi też na basie, żeby był niezły i schodził w miarę nisko. Salon ma 26m2 i jest praktycznie kwadratem.

Budżet jaki mam to około 3500zł. Znalazłem coś takiego jak Teufel Ultima 40 active - mają wbudowany wzmacniacz i są za 3100zł, przez co mam mniej kabli i gotowy zestaw do podłączenia. Recenzje są spoko tylko na forach audio odradzają je dość mocno i polecają inne zetawy, tylko jak się ich wyszuka na forach audio to też je odradzają i polecają znowu co innego i tak w nieskończoność.

Jest ktoś w stanie polecić coś do 3500zł żeby spełniało wymagania? Interesują mnie tylko sprzęty nowe, nie używki z allegro.
  • 8
ależy mi też na basie, żeby


@BurgerStrassKarol: bez subwoofera nie ma szans.

Budżet jaki mam to około 3500zł. Znalazłem coś takiego jak Teufel Ultima 40 active - mają wbudowany wzmacniacz i są za 3100zł, przez co mam mniej kabli i gotowy zestaw do podłączenia. Recenzje są spoko tylko na forach audio odradzają je dość mocno i polecają inne zetawy, tylko jak się ich wyszuka na forach audio to też je odradzają
e Klipsch The Fives nie są podłogowe, a zależy mi na podłogowych.

....

Salon ma 26m2 i

@BurgerStrassKarol: no tylko ich nie potrzebujesz w tak małym metrażu ale ok.
Coś taniego to Loxjie A30 + jakieś kolumny i subwoofer. Loxjie za 800,- kupisz jak zapolujesz, 1200,- na subwoofer daje nam 2k pln, zostaje 1500,- na dwie kolumny frontowe plus ekstraktor hdmi-cec by Ci działało ARC i sterowanie z pilota od TV.
@BurgerStrassKarol: każdy szuka czegoś innego. Teufel to po prostu firma która ma bardzo mocny marketing i tyle. Zerknij sobie na kolumny: Dali, Tannoy, Mission, Kef, Monitor Audio, Focal, może coś z Klipscha,
Teufel Ultima 40 active


@BurgerStrassKarol: Nie spodziewałbym się po tym wiele, a to o czym mówisz czyli dobra przestrzeń, klarowność i jeszcze bas xD To jest zdecydowanie wyższa półka żeby to wszystko połączyć.

Chociaż z twoim budżetem celowałbym najprawdopodobniej w coś takiego https://avstore.pl/glosniki-aktywne/magnat-monitor-reference-5a-aktywne-kolumny-podlogowe.html

Albo https://www.edifier.pl/product-pol-112-Edifier-S3000-Pro.html

Z naciskiem na te edifiery.