Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wyskoczył Błąd uwierzytelniania i nie mogę nic już więcej wpisać ()

Jakby się zawiesiło, ale tylko pole tekstowe xD wszystko poza tym działa (wszystkie opcje w prawym górnym rogu, myszka normalnie chodzi, jak caps lock włączę to info się pojawia, mogę print screen zrobić).

Jak to odwiesić? ()
Mam parę niezapisanych rzeczy i jednak wolałbym się zalogować, niż resetować..

#linux #ubuntu #systemyoperacyjne
Marcinnx - Wyskoczył Błąd uwierzytelniania i nie mogę nic już więcej wpisać (╥﹏╥)

Ja...

źródło: comment_1671877820TxVvzW0DeozIEMfVW8Oy3U.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Marcinnx: Ciekawe. Możesz spróbować za pomocą CTRL + ALT + F1-F12 przejść na ekran logowania, jak wpiszesz tam dane to powinno cię przełączyć do tej sesji, ale chyba już bez autoryzacji. Ale mogę się mylić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Marcinnx: CTRL + ALT + (od F7 do F12) masz różne konsole graficzne - próbuj na nich
Jak nie pójdzie, to od F1 do F6 są tekstowe, możesz spróbować zrestartować środowisko graficzne
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rave_77: @fervi: @RRybak: już parę minut temu do tego logowania w konsoli doszedłem, ale to nic nie daje xD
Na GUI (ctrl+alt+F2) wciąż bez zmian ( ͡° ʖ̯ ͡°)

zrestartować środowisko graficzne


Jak dokładniej to zrobić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@caparone: próbowałem, ale coś tam nie pasowało, chyba nie wyszukiwało, czy coś...
@dzidziaka: poddałem się i zresetowałem xD
ale dalej okazało się jeszcze gorzej...

https://askubuntu.com/questions/1032639/ubuntu-18-04-stuck-in-boot-after-starting-gnome-display-manager-on-intel-graphic

reaches "starting Gnome Display Manager" where the Konsole gets stuck


zrobiłem

sudo apt-get remove --purge nvidia-*


i zawias kompletny na widoku graficznym z ładującym się Ubuntu 22 xD

na razie powrót na widowsa, później z reinstalką się może pobawię, bo chyba zepsułem całkowicie xD
  • Odpowiedz