Wpis z mikrobloga

Cześć!
Czy istnieje (najlepiej prosty ;) ) sposób, żeby móc wbijać na kompa ( #linux , Mint) po ssh (albo w inny sposób) będącego za routerem? TeamViewer jest średnia opcja, chce ogarniać komputer niejako w tle podczas użytkowania. DDNS tez odpada, bo nie mogę grzebać w routerze. Mam dowolność instalacji na kompie docelowym (adminuję nim).
  • 17
@TenToTamTaki: Oczywiście, ze jest rozwiązanie. Odpalaj Zerotier. Łączysz wszystko w privat network i śmiagasz jak zaczarowany. Zmenne ip nie stanowi problemu. Darmowe konto zapewnia az naddto rozwiazań. Potem dodatkowo odpalasz DWService, to już całiem z górki, bo to full open source. Masz dwa rozwiązania perfecyjne pod Twoją potrzebę. Ja tak obsługuje OpenMediaVolta z pracy, postawionego na pseudo NAS'e opartego na fujitsu futro900. Pozdrawiam.
@Marasson: Jak na razie udało mi sie stworzyc siec (2 kompy linuxowe) ale nic wiecej. Pingi lataja, ale ssh ma connection refused :/ RDP tez (choc to sprawdzalem tylko z ciekawosci). Jako, ze robie to na szybkosci (deadlina mam wlasciwie za kilka h - bo to prezent) to zapytam - masz pomysl co jest nie tak?