Wpis z mikrobloga

@Klopsztanga: Ciężko ocenić. Stare drzwi to wielka niewiadoma. Mogą być w wielu miejscach zgniłe, zjedzone itp. Ściągasz farbę i masz niespodzianki więc taki koszt może być dynamiczny. Jeśli chcesz to zrobić dobrze, tak aby po renowacji nie mieć efektu jak po lewej stronie to myślę, że ktoś pokroju konserwatora zabytków powinien maczać w tym palce. Ja szykowałbym się na okolice 3-5 tys zł ale mogę się grubo mylić.
@Klopsztanga: 15-20k. To niekoniecznie zupełnie nowe drzwi, są firmy które skupuja stare deski z podłóg w kamienicach, stare drzwi itd. Później mają elementy na dawcę do renowacji - np tutaj środek mógł byc wymieniony. W 2018 oddałem do renowacji coś podobnego, podwójne skrzydło ze świetlikiem ~170 cm szerokości na 290 wysokości. Zapłaciłem 12k netto. U mnie zamiast przeszkleń chciałem płytę + dodatkowe wygłuszenie, ale za to całe drzwi nie są lakierowane
@Klopsztanga: 15-20k. To niekoniecznie zupełnie nowe drzwi, są firmy które skupuja stare deski z podłóg w kamienicach, stare drzwi itd. Później mają elementy na dawcę do renowacji - np tutaj środek mógł byc wymieniony. W 2018 oddałem do renowacji coś podobnego, podwójne skrzydło ze świetlikiem ~170 cm szerokości na 290 wysokości. Zapłaciłem 12k netto. U mnie zamiast przeszkleń chciałem płytę + dodatkowe wygłuszenie, ale za to całe drzwi nie są lakierowane
@Klopsztanga u porządnego majstra jakieś 4-5k. Jak byś szukał kogoś z przypadku to nie pozwól tego piaskować. Koleżanka popełniła ten błąd i stare pięknie drzwi wewnętrzne w kamiennicy zostały zniszczone. Wszędzie dziury po piaskowaniu. Takie stare powłoki lakiernicze zdejmuje się albo ręcznie albo "piaskowaniem" ale zamiast piasku masz sodę albo jeszcze inne delikatniejsze środki.