Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hejka.
Ostatnio dzwonią do mnie oszuści ze wschodniej granicy i wygląda na to, że zmienili trochę taktykę na straszenie operacjami finansowymi na platformach inwestycyjnych. xD

W poniedziałek zadzwonił do mnie jakiś facet ze zwyczajnego nr. telefonu z "departamentu" czegoś tam z XTB, świrując pawiana, że jakaś wpłata została dokonana na moim koncie na ich platformie. Nigdy tam nie miałem konta. Nie jestem żadnym burzliwym grinderem giełd.
Znał moje imię, ale ci #!$%@? oszuści zawsze używają tego śmiesznego słowa "departament", rodem z call-centrów oszustów z Indii. Nikt w Polsce nie używa go w tym kontekście, więc od razu uznałem, że #oszukujo. Niestety nie miałem czasu, ani zimnej krwi, by im czas marnować. Poszła więc rynsztokowa wiązanka do słuchawki oszusta, który po usłyszeniu jej, odłożył połączenie telefoniczne.
Coś mnie jednak korciło, by oddzwonić na ten numer z którego oszust zadzwonił. Oddzwoniłem i odebrała mi pewna starsza pani, która nic nie wiedziała. Mówiła tylko, że regularnie ludzie do niej dzwonią w sprawie telefonów tych oszustów. Na spokojnie jej wytłumaczyłem, że oszuści podszywają się pod jej numer telefonu i prawdopodobnie próbują wyłudzić pieniądze. Wysłałem jej link do artykułu Niebezpiecznika, który opisywał podobne oszustwa tych wschodnich call-centrów.

Dzisiaj zadzwonili ci sami oszuści, tyle że już z nieistniejącego numeru telefonu "502 502 502", zmienili lekko scenariusz na "wypłata sraktywow spółki". Niestety dzwonili, gdy pracowałem, więc tylko się ich zapytałem o to, jak im idą te oszustwa. Niestety po tym pytaniu się rozłączyli. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wygląda na to, że oszuści od "departamentów" bankowych zmienili się na pracowników "departamentów" platform inwestycyjnych i próbują w ten sposób oszukiwać ludzi, którzy mogą spanikować jak ktoś usłyszy, że ktoś niby na ich dane przeprowadza jakieś nieautoryzowane transakcje. Zastanawia mnie tylko, skąd mają moje imię. Pewnie z wycieku #morele.
Uważajcie na takie telefony, bo tacy patusy mogą wam ukraść dużo pieniędzy.

#oszukujo #spam #scam
Pobierz
źródło: comment_1671733429eRPBg08PIe6BYEuwyF5r4g.jpg
  • 4
@KlockiLele: nie wiem skąd Wy macie te telefony/maile xd mi wyciekł email chyba w 4 miejscach (na morele tez) i jeszcze oprocz fotowoltaiki gdzie losowo dzwonią to nikt mi dupy nie męczył xd