Wpis z mikrobloga

Zakup domu na btl przy 5.5 % na fixie na 5 lat za 144k. Rata wychodzi 500. obsluga kolejne 100. Czynsz 950-1100 gdzie raczej pojdzie pod gorna granice bo dom 2 pokoje ale z garazem i ogrodem na w miare dobrej dzielnicy. Ten biznes dalej sie oplaca
#uk
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zakup domu na btl przy 5.5 % na fixie na 5 lat za 144k. Rata wychodzi 500. obsluga kolejne 100. Czynsz 950-1100 gdzie raczej pojdzie pod gorna granice bo dom 2 pokoje ale z garazem i ogrodem na w miare dobrej dzielnicy. Ten biznes dalej sie oplaca


@GacekNiebieski: Nie znam się, ale chyba bardzo optymistyczne te prognozy? Kredyt w trybie interest-only a reszta w szarej strefie?
  • Odpowiedz
@GacekNiebieski: #!$%@? się opłaca. Kiedyś mogłeś odliczyć caly interest od podatku, teraz tylko 20%. Żeby w moim wypadku się opłacało musiałbym kasować £1300-1500 minimum, bo muszę zapłacić 40% podatku dochodowego. A po zmianach w Section 21 gdzie nie mogę #!$%@? najemcy, szkoda życia na to gowno.
  • Odpowiedz
@sorek: Leeds, nie powiem dokladnie gdzie ale na innych nieruchomosciach wyciagam juz podobne wyniki xD Zgadza sie lepiej sie zarabialo ale zarabiac dalej trzeba.
@pa6lo: Jaka szara strefa? o czym ty mowisz xd jak bym robil cos w szarej strefie to nie dostawal bym kredytow
@motoinzyniere: Powiedzial co wiedzial. Ja mam to na ltd. nie moja wina ze nie potrafisz przewidywac przyszlosci. @adamsowaanon: A
  • Odpowiedz
Leeds, nie powiem dokladnie gdzie ale na innych nieruchomosciach wyciagam juz podobne wyniki xD Zgadza sie lepiej sie zarabialo ale zarabiac dalej trzeba.


@GacekNiebieski: no to gratzy i witam somsiada ( ͡° ͜ʖ ͡°) Btw. wyliczenia na interest only czy spłacasz te mieszkania?

Żeby w moim wypadku się opłacało musiałbym kasować £1300-1500 minimum


@motoinzyniere: po prostu mieszkasz w złym miejscu ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
Oczywiscie ze interest only. Niech inflacja mi to splaca ;)


@GacekNiebieski: no tu jest pytanie, w teorii banki mogą powiedzieć "jest #!$%@?, oddaj nam cały kredyt" i wtedy biorą domek albo jeszcze coś innego.

Ale zgadza się dla cash flow to super sprawa i mając więcej nieruchomości można z 5x takich na intrest only nawet za cash wykupić cały dom więc się
  • Odpowiedz
@sorek:
Jesli banki by tak zrobily same by mialy duzy problem. Banki nienawidza przejmowac domow bo to problem dla nich.
Nie, nie lubie takich imprez, jakos mi one nie leza, wole nie wychylac glowy na swiat :D

A co do oprocentowania to po prostu wszystko wraca do normalnosci, takie stopy procentowe byly przez wiekszosc czasu, te niskie to byla anomalia
  • Odpowiedz
Nie, nie lubie takich imprez, jakos mi one nie leza, wole nie wychylac glowy na swiat :D

@GacekNiebieski: polecam się pojawić chociaż raz, 29 stycznia jest - spokojnie nikomu nic nie powiem, robię fotki tam to mogę Cię nawet ukryć by nikt się nie dowiedział - a warto bo sporo ludzi fajnych można poznać szczególnie z branży a widze że wiedze masz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jaka szara strefa? o czym ty mowisz xd


@GacekNiebieski: Z wypowiedzi wynika, że pomijając kredyt, to biznes prawie bez kosztów. Obsługa £100 pm. Nic nie pisałeś o rental income tax, kosztach ubezpieczenia, inspekcji instalacji gazowej czy elektrycznej i pewnie kilku innych, ale wtedy twoje wyliczenia nie byłby już tak hurraoptymistyczne.
  • Odpowiedz
@pa6lo: to wszystko miesci sie w tych 100 £ kosztow przeciez. w rok wychodzi ci 1200. 480 na ksiegowego reszta na #!$%@? typu cp12 i EIRC co 5 lat no i ubezpieczenie. to sie miesci. Wiec sie zapytam. Do czego sie przy**alasz?XD Jakie rental income tax? Na ltd placisz normalny korporacyjny jesli firma inwestuje i sie rozwija to wychodzi ci ze nie placisz zadnego podatku bo masz duze koszta. Nie
  • Odpowiedz
Do czego sie przy**alasz?XD


@GacekNiebieski: Zadałem pytanie, ale widzę, nie ma sensu z tobą gadać bo się pienisz. Po co w takim razie wrzucasz temat? Nie masz się komu pochwalić?
  • Odpowiedz