Wpis z mikrobloga

o co chodzi z tą nową aktualizacją Windowsa? ()

po ostatniej aktualizacji grzeje mi procesor non-stop do 90 °C ( ͡° ʖ̯ ͡°)
już od startu systemu, na czysto, bez żadnych dodatkowych programów zaczyna się szaleństwo xD
co parę sekund piki w obciążeniu procka do 100%, na liście procesów sortowanej wg użycia procesora istna karuzela na której najczęstszymi gośćmi są

> Antimalware Service Executable

> Software Reporter Tool

> Windows PowerShell


Znalazłem jakieś rozwiązanie z wykluczaniem skanowania przez Windows Defender własnego folderu oraz ustawianiem zaplanowanych skanowań

Antimalware service executable is a component of Windows Security that runs in the background.

But sometimes antimalware service executable can impact Windows 10 computers negatively by using too much CPU. (...)

The main reason that antimalware service executable uses too much CPU is that it runs constantly in the background.

While running in the background, it actively scans programs and files and carries out the appropriate actions whenever it detects anything malicious.


no i spróbowałem zastosować tamte sposoby, jednak nic to nie dało i nic się nie poprawiło ( ͡° ʖ̯ ͡°)

macie jakieś pomysły co z tym cholerstwem zrobić? ()

procesor: #amd #ryzen 5 3550H
(może nie najmłodszy, jednak jak dotąd dawał radę i nie męczyło go samo scrollowanie wykopu xD a teraz dyszy jak szalony od samego włączenia ( _) )
#windows #windows11
#laptopy #systemyoperacyjne #windowsdefender
#informatyka #komputery
Pobierz Marcinnx - o co chodzi z tą nową aktualizacją Windowsa? ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ

po ostatniej aktu...
źródło: comment_1671646202Mctr9Hu0DhcotvB2MFQ8fR.jpg
  • 13
@Marcinnx: Ubuntu 22.04 LTS, wrzuć sobie na pendrive Ventoy (typ partycji jako GPT), potem przenieś na tą dużą partycję plik ISO z linuxem jaki Ci się podoba i testuj, możesz wrzucić ich wiele
@Marcinnx: Ubuntu ze środowiskiem Mate. Jak nie masz rx serii 5xx to gry będą działac na 90%. Ja będę swoją 570 zmieniał na 3060 gf albo 6600 rx. Polecam projekt netext73 - dopala gry aż miło. Sympatyczny twórca.
@Marcinnx: Jeśli działa to może być, po prostu dziś wybieram GPT, czy to nowy linux czy windows wszystko wtedy łyka w trybie UEFI. Ventoy'a naprawdę polecam, to jest mega użyteczne, Ventoy formatuje Ci pendrive i dodatkowo instaluje się jako bootloader czy coś w tym stylu, potem na pendrive wrzucasz tylko pliki ISO i przy bootowaniu masz system do wyboru (dobre do testowania różnych środowisk itd.), poza tym pendrive'a używasz do czegokolwiek.
@cacum3: na lapku mam GeForce'a GTX 1650, ale jak już to tutaj co najwyżej w jakieś CS:GO albo inne pierdoły ze Steama tutaj odpalam.. jak już chcę pograć, to raczej #xboxseriesx leci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
bardziej się martwię o programy do grafiki/wideo typu Adobe, bo czasem lubię się jednak w obróbkę pobawić ʕʔ


@balrog84: już mi się nie chciało tego robić
może coś ci #!$%@? w tle i reporter robi pętle? Odpal jakieś distro linuxowe live i zobacz czy temperatury będą dobre żeby wykluczyć hardware


@Czlowiek_Ludzki: @balrog84: jakieś pomysły? xD

wtedy przesiadłem się na Linuxa i był spokój jeśli chodzi o temperaturę ( ͡º ͜ʖ͡º)
no ale Linuch też czasami potrafił się zawiesić, albo coś innego mu nie pasowało... (pewnie przydzieliłem mu zbyt mało pamięci xD)