Wpis z mikrobloga

Kiedyś pytałem o pomysły na zastosowanie takiego przycisku (w tym wpisie: https://www.wykop.pl/wpis/60287297/czolem-jakis-czas-temu-zakupilem-taki-przycisk-i-z/)
Sporo było pomysłów i początkowo myslelem o zrealizowaniu wszystkich ale nie chciało mi się XD. Za to ostatnio przerobiłem sobie roletę na automatyczną i uznałem, że oprócz sterowania przez WiFi dodam też przycisk. Koszt to dwa esp8266 zakupione z Chin za parę zł i silnik krokowy ze sterownikiem za 11 zł.
Roleta sama się odsłania rano i zasłania o zachodzie słońca, dodatkowo można sterować z telefonu i teraz też przyciskiem. To jest prorotyp, docelowo chcę wszystkie tak przerobić.
#elektronika #esp8266 #arduino #diy
PanProgramista - Kiedyś pytałem o pomysły na zastosowanie takiego przycisku (w tym wp...
  • 5
@RolnikSamWdolinie: musiałbym zdjąć, żeby zrobić zdjęcie. Połamały się ząbki od łańcuszka i już nie dało się ręcznie operować bo przeskakiwało, więc to była idealna kandydatką do eksperymentów. Przewierciłem ten element gdzie był łańcuszek zaczepiony i wsadziłem bolec od silnika. Jest prostokątny, więc było łatwo.