Wpis z mikrobloga

@DanielPlainview: zanim ktoś się tu zesra, rozumiem że śnieg itd, ale tam normalnie jest tyle miejsca że spokojnie busem można tam stanąć tylko trzeba wyzbyć się przyzwyczajenia stawania byle jak "jak pod stodołą"

niestety biedota intelektualna nigdy się nie nauczy

gdzie przez śnieg nie było linii widać w ogóle.


@Alinous: to kierujący pojazd musi mieć linie żeby ogarnąć wzrokiem czy tramwaj się zmieści? jakieś wyższe wyliczenia matematyczne trzeba robić żeby
@DanielPlainview: 2 dnia po obfitych opadach był problem z parkowaniem w centrum. Miałem potrzebę dojechać do Lubicz i stanąć na 20min. Nigdy nie miałem problemu ze znalezieniem tam miejsca (jedna może dwie rundki po okolicy i udało się gdzieś wcisnąć). Teraz miejsc parkingowych zrobiło się o połowię mniej i jest problem. Nikt nie wywozi zalegających zasp. Rozumiem, że podczas opadów priorytetem jest odśnieżanie i spychanie gdzie się da, ale po kilku
@DanielPlainview: Dlatego miasto powinno oddać te 5k miejsc które nielegalnie osłupkowano, dodatkowo należy wnieść o likwidację wszystkich pato ścieżek rowerowych, które są wydzielone na całym pasie jezdni, lub na chodnikach bo te 2% ogółu ludzi na rowerach stanowi zagrożenie dla innych i znacząco utrudnia ruch pieszo samochodowy.
@Andczej: Panie nie przekonasz... Ten kraj jest chyba stracony pod tym względem. U mnie na osiedlówce masa takich baranów, co to muszą stanąć akurat tutaj, a że jest zaspa i wystają? #!$%@?, ty się martw i przejeżdżaj na grubość lakieru obok takiego, ryzykując jeszcze, że cię zarzuci na śliskim w niego. Albo się #!$%@?ą całym autem na chodnik i nara, fruwaj jak chcesz przejść. Oczywiście SM i Policja może przyjadą, a
Panie nie przekonasz...


@gumiorek: mnie argument o linii także nie przekona bo....w lecie także się święte krowy zesrają mimo pięknie widocznej linii.

Albo się #!$%@?ą całym autem na chodnik i nara, fruwaj jak chcesz przejść.

Oczywiście SM i Policja może przyjadą


ja na "grupie osiedlowej" na FB zawsze pytam takich wieśniaków czy nie pomylili się i zapomnieli, że nie parkują pod stodołą i że chodnik nie jest czerwonym dywanem dla jego
@DanielPlainview: Ja zwykle przyjmuję, że jeśli problem pojawia się rzadko, to wina jest kierujących dzbanów. Jeśli gdzieś regularnie dochodzi do kolizji albo zablokowania tramwaju, to sugeruje to coś nie tak z projektem danego odcinka.
Wiem, że to uproszczenie, ale moim zdaniem uzasadnione.
@matips: Powtórzę, tutaj da się zaparkować prawidłowo busikiem.
Twierdzisz, że projekt jest zły bo dzban nie widzi że kolo lub lusterko ma na równi z szyną, a z drugiej strony auta ma tyle miejsca że mógłby się położyć?
@Andczej: Nie jestem pewien swojego założenia - tzn. czy na Długiej często się to zdarza. Wydaje mi się, że regularnie słyszę o blokadzie w tym miejscu, ale ręki sobie nie dam uciąć.

Jeśli rzeczywiście tak jest i na ul. Długiej samochody regularnie blokują tramwaje, a na innych ulicach nie blokują, to coś musi być gorszego w projekcie ul. Długiej.