Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie dawno #cnc 3018 z laserem (teoretycznie) 5500mW 450nm w zestawie i tak się boję odpalić, bo te okulary z zestawu to pewnie 1$ na Ali kosztują. Znalazłem takie to: https://botland.com.pl/okulary-ochronne/21027-okulary-ochronne-do-pracy-z-laserem-opt-lasers-5902693110019.html

Mają klasę OD 7+ dla tej długości fali, a mimo to jest informacja że nie służą do bezpośredniego patrzenia na pracę lasera. W opiniach też ktoś dał info że tylko do ustawiania kropki.

Dlaczego? Ta gęstość optyczna, jeżeli dobrze liczę, daje tłumienie 10M czyli z (teoretycznie maksymalnych) 5500mW robi się prawie nic.

Przy okazji spytam - gdzie kupić coś w rodzaju szkła/plexi cobym mógł wsadzić w obudowę - jeżeli jednak to 5.5W można zatrzymać skutecznie przy 100% mocy czymś.

#laser #diy #elektronika #majsterkowanie #bhp
  • 2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@aso824: nie peniaj, odpalaj, ja 20-25W odpalam i nadal widzę (słabo bo słabo...) Jak nie będziesz próbować ciąć lustra albo świecić dookoła po wszystkim to bez obaw
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
gdzie kupić coś w rodzaju szkła/plexi cobym mógł wsadzić w obudowę - jeżeli jednak to 5.5W można zatrzymać skutecznie przy 100% mocy

@aso824: 30cm warstwa gazobetonu powinna gwarantować sukces ;)