Wpis z mikrobloga

Mireczki, zastanawiam się tak ogólnie jak na razie nad emigracją do Austrii. Raczej Wiedeń choć wolałbym Graz. Wynajmuję pokój, mam na utrzymaniu jakiś mały samochód. Jestem sam i żyję bardzo skromnie.
Ile tak orientacyjnie trzeba zarobić i czy tak w ogóle się da? Pracuję 10-11h/dziennie Pn-Pt + niektóre soboty. Latem minimum co drugi weekend jeżdżę na Chorwację na 2-3 dni, śpię w samochodzie. Jeżdżę wyłącznie po to aby popływać w morzu i poleżeć nad wodą. Zimą robię sobie 2 miesięczny urlop gdzieś blisko równika.

#emigracja #wieden #emigrujzwykopem #podroze
#austria
  • 10
  • Odpowiedz
@grzesiek0401: Pytanie numer 1 - znasz niemiecki? Bez tego może być naprawdę ciężko o jakąkolwiek robotę, przynajmniej w Wiedniu.

Pytanie numer 2 - jaka branża? Czy raczej praca typu cokolwiek?

Dwie osoby z Polski prosiły mnie o załatwienie im jakiejkolwiek roboty w Wiedniu na parę miesięcy. Obskoczyłem masę hoteli i zmywaków w kanjpach - wszędzie podstawowym warunkiem była znajomość niemieckiego. Koniec końców znalazłem nic, może źle szukałem. Znam też polaków z
  • Odpowiedz
Ile tak orientacyjnie trzeba zarobić i czy tak w ogóle się da? Pracuję 10-11h/dziennie Pn-Pt + niektóre soboty.


@grzesiek0401: Chyba źle zrozumiałem - chcesz zachowac obecną pracę(zdalną) i mieszkać w Austrii? Czy rzucić ją, i przeprowadzić się na 100%?
  • Odpowiedz
@MuojemuKuotu: OP pytał raczej ile trzeba zarabiać w Austrii żeby przy lokalnych kosztach móc utrzymać poziom życia i wyjazd miał sens z powodów finansowych.

@grzesiek0401: Ja mieszkam z rodziną więc nie jestem na bieżąco jaki jest koszt singla bo nie wystarczy podzielić koszty przez ilość domowników ;) Najbardziej istogtnym kosztem jest oczywiście mieszkanie ja płace 1049 euro + rachunki za 3 pokojowe 79m2 ale wiem że niedawno kolega wynajął jakies
  • Odpowiedz
@grzesiek0401 od siebie dodam, że bez niemieckiego dostałam ofertę pracy na recepcji w hotelu w Wiednium, głównym wymaganiem było doświadczenie pracy w obsłudze klienta. Niestety chcieli mnie "na już" więc odpadłam.
  • Odpowiedz
@moniaczuzaur: Wow, mogę zapytać w jakiej sieci / w którym? Sprawa jest już nieaktualna, jestem zwyczajnie ciekaw.

Obszedłem chyba z 10 recepcji hoteli z pytaniem o robotę dla brata, i zawsze na słowa "on nie zna niemieckiego" entuzjazm spadał do zera ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@grzesiek0401: Ale co ty chcesz robic bo tak uniwersalnie to ciezko bedzie ci jakies zajecie za sensowne pieniadze znalezc. No chyba, ze interesuje Cie praca za 1700€ - 2000 Brutto, czyli jakies 1300€ - 1400 netto - ale wynajmujac pokoj, kupujac jedzenie oraz oplacajac samochod to raczej prosciej bedzie ci zyc w PL.

Dodatkowo bez jezyka to ogolnie ciezko bedzie ci sie gdzeis zaczepic.
----------------------
we 2 osoby jedzenie, mieszkanie, samochody,
  • Odpowiedz
@moniaczuzaur: chcialem do Kanady, ale nie dostalem wizy (òóˇ)
-------------
Ja tam nie wiem jakie inni maja doswiadczenia, ale moim zdaniem to cala europa jest raistowska. W wiekszosci panstw, prawica ma kolo 10% i to czuc...
-------------
  • Odpowiedz