Wpis z mikrobloga

  • 7
2761 + 1 = 2762

Tytuł: The chain
Autor: Adrian McKinty
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: ★★★★★★★★
Wydawnictwo: Mulholland Books
Liczba stron: 352
Forma książki: e-book
A co jeśli powiem Ci, że dziecko, które właśnie zostawiłeś na przystanku autobusu szkolnego, nigdy do szkoły nie dotarło, a ja trzymam je związane na tylnym siedzenium mojego auta i pozwolę Ci je odzyskać tylko pod warunkiem, że zapłacisz okup i porwiesz kolejne dziecko?

Rachel jest z pozoru zwykłą matką, ale juz za chwilę będzie umierała z przerażenia próbując odzyskać swoje dziecko, jednocześnie zostając porywaczką kolejnego. Tak brzmi łańcuch, który od wielu lat odpowiada za porwania dzieci w całym kraju. Zasada jest prosta, gdy porwiesz dziecko i zostanie zapłacony za nie okup, Twoje dziecko zostanie uwolnione. Niby nic skomplikowanego, ale czy potrafisz zrobić innemu rodzicowi to, co spotkało ciebie i jak się z tym poczujesz?

Świetny pomysł na fabułę, wykonanie mogłoby być lepsze, ale dalej całości daję 8/10, bo uważam, że to książka, której każdy miłośnik kryminałów powinien dać szansę.

To moja pierwsza ksiązka tego autora, jedna z dwóch, które przeczytałem w tym roku. Mogę śmiało powiedzieć, że potrafi pisać tak, żeby wciągnąć czytelnika w historię i dać mu bohaterów, którym będzie kibicował, żeby im się udało. Czytałem ją po angielsku, ale jest szansa, że w niedalekiej przyszlości zostanie przetłumaczona, bo wspomniana wcześniej druga książka - Wyspa, jest już dostępna na naszym rodzimym rynku wydawniczym.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
350/2022
#bookmeter #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
Pobierz ali3en - 2761 + 1 = 2762

Tytuł: The chain
Autor: Adrian McKinty
Gatunek: krymina...
źródło: comment_1671222979Zq5PI7Zz2i9E5E198i75up.jpg