Wpis z mikrobloga

dostałam fajne puzzle o nazwie ,,krypt''. Nie układam puzzli i domyślam się, że mogą być ciężkie dla mnie, ale chciałabym takie coś powiesić u siebie w pokoju. Jak wygląda proces sklejania na stałe puzzli? Powinnam je układać na jakimś kartonie czy specjalnej macie gdzie później czymś sie je klei? Są różne spraye w internecie itd, ale nie bardzo rozumiem jak to się robi, żeby mieć taki stały obrazek z puzzli. Ktoś z was może już coś takiego robił? #puzzle
  • 6
@NatkaPatka27 krypty z Ravensburger są stosunkowo łatwe. Mają bardzo nietypowe kształty. Polecam posegregować je właśnie po nich. Ja swoje puzzle odwracam na drugą stronę i kleje jakąś wytrzymała taśma np taka szara do izolacji lub dobra taśma malarska. Oczywiście 2 warstwy taśmy w 2 różne strony żeby lepiej trzymało
@NatkaPatka27: Przerabiałem już klejenie klejem introligatorskim na płytę HDF (można kupić na wymiar w Casto) i sklejanie dedykowanymi arkuszami samoporzylepnymi do puzzli

Rozwiązanie 1 kosztuje ciut więcej i jest zdecydowanie cięższe, rozwiązanie 2 na ten moment wydaje mi się najprostsze

Płytę HDF (albo nawet 2) fajnie mieć, bo łatwo obracać gotowe układanki