Wpis z mikrobloga

coraz więcej nagłówków, że to "koniec dolara", co wskazywałoby na wzrosty w krótkim terminie.
Jak myślicie ? Co się wydarzy po dzisiejszym posiedzeniu FED ?

#gielda #waluty #dolar #usd #nbp

co się stanie po dzisiejszym FEDzie ?

  • pójdzie w górę 56.9% (41)
  • spadnie 43.1% (31)

Oddanych głosów: 72

  • 6
  • Odpowiedz
@bldr: inwestuje już ponad 20 lat, nagłówki "Koniec Dolara" widziałem już ob lat 90, jakoś się nie skończył. Musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie, żeby skończyć dolara coś musi go zastąpić, a co jest w stanie zastąpić go w najbliższym czasie?
  • Odpowiedz
@laporte: jeśli coś miałoby go zastąpić, to tylko PLN ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a tak serio, to raczej nie ma alternatywy. A z nagłówkami jest zawsze na odwrót.
Pytanie czy to już promocja, czy poleci niżej :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@laporte: Z końcem dolara będzie jak z końcem funta, albo upadkiem Rzymu. Nie będzie to komkretny moment, a długotrwały proces. Nad umowną datą będą debatować historycy.
  • Odpowiedz
@Dlkvv: I też nie bezie to "koniec" bo dolar będzie nadal istnieć i mieć wartość, ale przestanie być "światową" walutą. Wydaje mi się że upłynie dużo czasu zanim dolar straci swoją wiarygodność. Za komuny babcie trzymały dobry w materacach, 15 lat temu w Iraku dolar był używany przez terrorystów. Nawet dziś znajdziesz dolary w Rosji i Iranie. NIe wiem kiedy świat przestanie wierzyć w dolara.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@laporte: Funt brytyjski już dawno temu przestał być światową walutą, a wartość ma większą, niż dolar. Upadek dolara niekoniecznie musi oznaczać spadek jego wartości, bardziej ma znaczenie w kwestii marginalizacji jego użycia w handlu światowym.
  • Odpowiedz