Wpis z mikrobloga

Ruch Autonomii Śląska - FAQ www.facebook.com/ruch.autonomii.slaska/app250572895079800

15. Czy kwestionujecie istnienie nazistowskich obozów koncentracyjnych, nazywając je
polskimi obozami?

Nie wolno przemilczać historii, nawet jeśli jest niewygodna. Nie kwestionujemy istnienia hitlerowskich obozów do roku 1945. Przypominamy jedynie to, co działo się już po zakończeniu wojny.

Nazistowskie obozy koncentracyjne istniały i nikt poważny nie neguje tego, że są miejscem śmierci milionów ludzi, również Ślązaków.

Musimy jednak podtrzymywać pamięć o ofiarach okresu powojennego. Po 1945 roku ginęło wiele osób, w tym zwłaszcza mieszkańców Górnego Śląska. Umieszczano ich w obozach, kierowanych przez
polskich_ i radzieckich komunistów. Byli mordowani za to, że byli Ślązakami. Ruch Autonomii Śląska regularnie składa wieńce przy grobach ofiar.

------------------

Jestem zwolennikiem autonomii dla wszystkich regionów, ale to co dziś przeczytałem...

Użyte określenia:

-polskie ✔

-nazistowskie ✔

-hitlerowskie ✔

-radzieckie ✔

-niemieckie x

-rosyjskie x

RAŚ - tak bardzo(skrycie) anty polscy, tak bardzo pro niemieccy :(

#ras #ruchautonomiislaska #slask #gorzkiezale #neuropa
  • 8
@roquentin: Nie rozumiem skąd się bierze unikanie określenia "niemieckie obozy koncentracyjne". Autor nie ma problemu używać przymiotnika "polski", ale już "niemiecki" nie funkcjonuje w jego słowniku, kiedy mowa o czymś niechlubnym...
@roquentin: Nie rozumiem...

"Polskie obozy" kierowane przez polskich komunistów są nazwane tutaj właśnie polskimi obozami.

"Niemieckie obozy" kierowane przez niemieckich nazistów/hitlerowców nie nazwane niemieckimi obozami.

Jak mi to wyjaśnisz to dostaniesz cukierka :)

Jako, że jesteś członkiem RAŚ zachęcam Cię żebyś napisał do administratorów tej strony żeby wprowadzili drobne zmiany w tym punkcie.