Wpis z mikrobloga

Kwestia żydowska

Wstęp

Dość często mam okazje spotykać się z teoriami spiskowymi gdzie to żydzi rządzą światem. Postanowiłem więc raz jeden odnieść się do tej kwesti i napisać czemu uważam ją za kompletną bzdurę. Chce też podkreślić, że istnieje pewna różnica między krytykowaniem faszystowskiej polityki państwa Izrael, a antysemityzmem. To tyle słowami wstępu. Miłego czytania.

Pytanie pierwsze czyli czy żydzi są złem wcielonym?

Demonizowanie żydów na wykopie to jakaś pandemia. To dosłownie, tak jakby w umysłach niektórych żydzi stanowili jakiś dziwny monolit, którego jedynym sensem istnienia miałoby być działanie światu na szkodę. Oczywiście, żydzi nie stanowią żadnego monolitu, chociażby ze względu na ich silne rozproszenie. Nawet w obrębie swojego państwa mamy tam dość silny podział polityczny na prawice czy lewice. Są nawet żydzi ortodoksyjni, którzy państwa Izrael w ogóle nie uznają. Mamy też w USA żydów lewicowych jak Noam Chomsky, którzy z kolei krytykuje ostro politykę tego kraju. Ogólnie są dosyć spore różnice na tle grup żydowskich wychowanych na zachodzie i tymi z krajów postsowieckich.

Natomiast jeśli chodzi o kwestie moralną, to znowu naród żydowski wypada jak każdy inny. Niemcy mieli Hitlera, ale mieli też Beethovena. Rosja ma Putina, ale miała też Dostojewskiego. Żydzi dali nam wybitnych naukowców, jak Einstein, filozofów, jak Spinoza czy pianistów, jak Rubinstein. Wielu z nich miało polskie pochodzenie. Czy wykopki chcą teraz spalić dzieła Tuwima, bo miał też żydowską krew? Oczywiście byli też żydzi, którzy dokonali licznych zbrodni, ale nie jest to bynajmniej reguła.

Jeszcze odnosząc się do tematu powiązań żydów z komunistami to powiem tyle. Wielu żydów rzeczywiście sympatyzowało z ideologią Marksa, a nawet sam jej twórca był przedstawicielem tego narodu. Z drugiej strony Stalin był Gruzinem, a Dzierżyński naszym rodakiem. Z ideą socjalistyczną kojarzą nam się też postacie pozytywne jak Piłsudski. Lewicowe idee przemawiały też mocno do francuskich intelektualistów, jak chociażby Sartre. Nie zapominajmy, że wielu żydów komuny szczerze nienawidziło jak, chociażby słynna Ayn Rand.

Jedynie, z czym mogę się zgodzić to, że żydzi reprezentują jednak inny typ cywilizacyjny i mimo wszystko bliżej im do cywilizacji azjatyckiej niż europejskiej, choć zdarzają się wyjątki. Bo są też żydzi, którzy się zatlantyzowali jak to głosi Dugin. Czas, jednak przejść do kolejnego pytania.

Czy żydzi rządzą światem

No zależy co rozumiemy przez słowo żydzi. Jeśli chodzi o naród jako całość to nie. W końcu mamy też bardzo żydów, którzy reprezentują klasę średnią albo są wręcz biedni. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że wielu żydów zajmuje rzeczywiście wysokie stanowiska w biznesie. To jednak nie znaczy jeszcze, że rządzą światem. Obok żydowskich bankierów mamy arabskich szejków, Putina i jego oligarchów, czy bogatych oraz wpływowych członków chińskiej partii. Mamy też takie postacie jak Elon Musk, czy Jeff Bezos, którzy zajmują topkę najbogatszych ludzi świata, a jednak żydami nie są. Żydzi mogą więc być wpływowi, ale nie rządzą całym światem i nigdy zresztą nie było jednej grupy zdolnej tego dokonać. Z drugiej strony w grę wchodzą też ich wewnętrzne podziały, o których mówiłem. Zresztą organizacji, które miały rządzić całym globem było już kilka i równie dobrze można by spytać, czemu to nie one tak naprawdę nie stoją na szczycie. Czas jednak przejść do podsumowania.

Zakończenie

Ogólnie narracja w kwestii żydów na wykopie przypomina tą, jaką stosowali naziści w okresie międzywojennym. Radzę się, więc wszystkim nad sobą zastanowić, bo przypominam, że dojście tamtych ludzi do władzy skończyło się nieobaleniem żydowskiego porządku tylko wojną i ludobójstwem którego nasz naród sam doświadczył. Natomiast jeszcze raz podkreślam, że w pełni uzasadniona jest krytyka państwa Izrael. To jednak tyle ode mnie.

#izrael #zydzi #antysemityzm #teoriespiskowe #polityka #4konserwy #neuropa #przemyslenia #bekazprawakow
Al-3_x - Kwestia żydowska

Wstęp

Dość często mam okazje spotykać się z teoriami ...

źródło: comment_1670932444vEhA8ORxwE58jWDlwlYtd4.jpg

Pobierz
  • 22
Żydzi mogą więc być wpływowi, ale nie rządzą całym światem i nigdy zresztą nie było jednej grupy zdolnej tego dokonać. Z drugiej strony w grę wchodzą też ich wewnętrzne podziały, o których mówiłem.


@Al-3_x: I te podziały są przyczyną jakiejś destabilizacji faszystowskiego państwa Żymskiego? To, że są podziały to dobrze. Tutaj chodzi o głębokość tych podziałów.

Co do wpływu żymian na politykę na świecie, to jestem zwolennikiem faktów w tej sprawie.
@qluch:

I te podziały są przyczyną jakiejś destabilizacji faszystowskiego państwa Żymskiego?

Na destabilizajce ale na kierunek polityki rządów już tak. Z drugiej strony jak mówiłem masz ordodoksyjnych żydów którzy by chcieli by państwo Izrael zakopać pod ziemie.

https://www.rp.pl/swiat/art8207051-zydzi-ktorzy-nienawidza-izraela

wrzucasz do jednego wora ludzi którzy mają nie pokolei w głowie i reprezentują jakieś faszolsko naziolskie tępe poglądy, z ludźmi którzy podkreślają żywy udział żymian w polityce światowego hegemona na przestrzeni co najmniej
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Wielu żydów rzeczywiście sympatyzowało z ideologią Marksa, a nawet sam jej twórca był przedstawicielem tego narodu.

@Al-3_x: Co jakoś bardzo nie dziwi, gdy wszędzie dookoła był antysemityzm, a komunizm miał być z założenia ponadnarodowy.

Imho w dzisiejszej alt-rightowej narracji to nie jest istotne, czy to żyd, bo równie dobrze mógłbyś wstawić tam lewaka, czy geja. Istota jest koncentrowanie polityki na walki z jakimś zbiorowym wrogiem, którego pokonanie usunie wszelkie wypaczenia z
@Al-3_x: @Czytaj_Kulture_Krytyki: Kultura Krytyki - przeczytaj tę książkę, obejrzyj też film - MARCHING TO ZION, to dobry początek otwarcia oczu na to o CO toczy się gra. Możesz też zobaczyć stronkę - JewishContributions. Podajesz Stalina jako kontrprzykład ale dwóch ludzi którzy mu pomogli dojść do władzy byli z narodu kupieckiego mówi o tym Wołoszański w sensacjach XX wieku, tak samo Dzierżyński prawdopodobnie był synem włoskiego żymianina, Spinoza nie był żadnym
@stale_prawo:

Podajesz Stalina jako kontrprzykład ale dwóch ludzi którzy mu pomogli dojść do władzy byli z narodu kupieckiego


I przy okazji pomogli mu się pozbyć żyda Trockiego. Coś kiepsko z tą ich wzajemną lojalnością. A tak na poważnie to nie neguje tego, że w partii komunistycznej byli żydzi, ale akurat za Stalinem stawiła się większość wysoko postawionych członków partii, a nie tylko jakaś dwójka randomów. Inaczej nie doszedłby do władzy. Przy
@Al-3_x: Kartezjusz był takim "katolikiem" że kościół go potępił. Co do Trockiego to widzisz, to nie jest takie czarno białe, ale te niuanse zrozumiesz po zapoznaniu się z podstawami. Obejrzyj ten film co mówiłem, on objaśnia judaizm od strony religijnej i przeczytaj chociaż kilka rozdziałów Kultury Krytyki - ona objaśnia to od strony rasowej. A co do tych, że nie każdy to zło wcielone - no jasne, nikt nie twierdzi że
@stale_prawo:

Samą ocenę działań żydów i promowanych przez nich ideologii oraz tego czy są one za współczesnym światem czy przeciwko niemu - pozostawiam tobie.


To dlatego, że kościół jeszcze wtedy mocno opierał się na tomistycznej filozofii, którą Kartezjusz krytykował. Sam jednak Kartezjusz do dziś jest uznawany za jednego z dominujących obrońców idei boga w filozofii. Do tego na nim opierał się też Pascal, a temu wiary nie odejmiesz. Najśmieszniejsze jednak w
@Al-3_x: Zydzi popierali na ogol liberalizm lub komune a te III Rzesza zwalczala więc mozna powiedziex, ze to bylo właśnie walka Adolfa z tym narodem. W krajach zachodnich spolecznosci zydowskie sa wplywowe i popieraja skrajny liberalizm lub komune wiec same prosza sie o problem, bo odstają od interesow populacji i tradycji. Tez dosc czesto zajmuja sie bardzo niemoralnym biznesem.

Oczywiście swiatem nie rzadza skoro Adolf mogl ich wylapac a nawet czlonkow
@oligopol: No sprzecznośc interesu istnieje co nie zmienia faktu, że są żydzi którzy umieli się zaadaptowac i wnieśli sporo do naszej kultury choć było też wielu którzy zadziałali nam na szkodę.