Wpis z mikrobloga

Cześć mirasy, jak wygląda sytuacja kolejkowa w #rolex ? Wiem, że teraz zapisów nie ma, ale może ktoś ma inside info ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeszcze jedna rzecz, jak wygląda sprawa z zapisem na kolejke, jak ona zazwyczaj jest długo otwarta? Otwierają zapisy na np. X sztuk i zamykają czy jest to czasowo ograniczone i łatwo przegapić?
  • 11
  • Odpowiedz
@Szkolna17PsychoFan: Najłatwiej zapisać się w dniu/dzień po premierze nowego modelu. Na poszczególne modele zapisy otwierają się okazjonalnie, trzeba po prostu pytać w salonach.

Pamiętaj jednak, że nie ma żadnej kolejki, a zegarki ostatecznie przydziela centrala AD.
  • Odpowiedz
@wjtk123: mnie interesuje submariner (najbardziej), airking, op. Na żadnego z nich nie ma zapisów, dzwonię co jakiś czas po krukach w Polsce i dopytuję, w Wawie jak jestem to zachodzę do salonu, ale powoli zaczyna mnie to męczyć :D Myślałem o zakupie nowego od reselera, ale nie chcę wspierać takich praktyk.
  • Odpowiedz
@Szkolna17PsychoFan: Niestety, żebry i flipperzy to jedyne drogi.

@onionhero: Od kilkudziesięciu lat ceny tylko rosną i co najwyżej może dojść do wolniejszego wzrostu na przestrzeni kolejnych dekad, ewentualnie do stagnacji. Spadek cen spowodowałby chyba tylko ogólnoświatowy kataklizm lub kryzys jakiego nikt dotąd nie widział. Rozczaruję Cię jednak, jeśli nie masz znajomości w centrali Kruka, to na ten moment nie masz najmniejszych szans na zakup Submarinera.
  • Odpowiedz
@onionhero: jeden rabin powie tak, drugi nie.
Generalnie ja nie traktowałbym tego jako inwestycję, nie ma sensu kupować zegarka, żeby leżał i czekał X lat na sprzedaż. Jako przetrzymanie kapitału powinno się sprawdzić.

@wjtk123: Ci fliperzy też muszą jakoś zapisać się na listę, obserwując temat często są to ludzie, którzy mieli trochę szczęścia i akurat trafili w otwartą listę a nie posiadali znajomości u AD.
  • Odpowiedz
@Szkolna17PsychoFan: Ale to było dawno, gdy listy były jeszcze otwarte, a system kolejkowania inny - przed covidem liczyła się przede wszystkim kolejność zapisów. Poza tym flipperzy oprócz modeli pożądanych biorą też w dużych ilościach złote Datejusty, zegarki innych marek itp. zabawki na których niemal nic się nie zarabia, dzięki czemu mają zbudowaną historię zakupową o jakiej normalny człowiek może tylko pomarzyć.

Tak jak wspomniałem, gdy listy będą otwarte, to można próbować
  • Odpowiedz