Wpis z mikrobloga

Cześć, zastanawiam się nad zakupem jakiejś sensownej kurtki (lub 2 warstw) ale nie do końca wiem jak najlepiej się ubrać aby było wygodnie i praktycznie. Na skiturach śmigam 3 sezon, dotychczas na podejście miałem zazwyczaj ubrane:

- koszulka termoaktywna
- kurtka taką trekkingową zimowa z decathlona

Na zjazd zakładałem polar pod kurtkę. I o ile na zjazd jeszcze to działa o tyle mam wrażenie, że na podejściach się gotuję - generalnie mam wrażenie, że ta kurtka zatrzymuje cały pot.

Jak wy się ubieracie? Możecie coś polecić? Zapewne na górę najlepiej byłoby goretex ale co pod spód?

#skitury #narty #gory
  • 7
@pepepanpatryk: ja zawsze jezdze tylko w 2 warstwach. Wierzchnia kurtka gore-tex z ociepleniem 100g primaloft. Pod spodem koszulka termiczna ale nie najciensza tylko ze "szczotka" od strony przylegajacej do ciala. I jest ok, a czasem i trzeba otwierac nawietrzniki pod pachami w kurtce, bo za cieplo.
ja to używam samego hardshella goretexowego bez żadnych dociepleń. Ochrona przed wiatrem i wilgocią eliminuje 90% uczucia zimna, zwłaszcza w ruchu. Także zależy jak się pocisz i grzejesz. Opcja kolegi @borjaki też ma sens jak mocno się katujesz.
- kurtka taką trekkingową zimowa z decathlona


@pepepanpatryk: one są za grube. Tam masz ocieplinę plus membranę? Jeśli tak to rozdziel to na 2 rzeczy.

Na zjazd zakładałem polar pod kurtkę.


@pepepanpatryk: a próbowałeś odwrotnie? Podchodzić w polarze i zakładać kurtkę na zjazd?
W warunkach beskidzkich zwykle podchodzę w stretchu Montano plus może jakiś softshell jak podwiewa. Mam kurtkę gore, ale to raczej na deszcz albo turbowiatr w wyższych górach.
@pilot1123: Próbowałem i było to lepsze, problem w tym, że wtedy ciężko tą kurtkę z Decathlona wrzucić do plecaka bo ona się nie zwija zbyt dobrze, na krótą wycieczkę to spoko bo upcham w plecak, ale 90% czasu spędzam w tatrach a wtedy do plecaka wolę chociażby więcej wody spakować.
@pepepanpatryk: polecam ciuchy z Montano z Nowego Targu.

Ja na podejściu idę najczęściej termo (cieńsze/grubsze z merynosa)+bluza stretch z Montano, jak turbo zimno to dorzucam puchówkę/kamizelkę/softshell.

Na zjazd dokładam np. puchówkę+membrane albo gruby primaloft.

Ciuchy są w miarę ok cenowo (w porównaniu do marek górskich), jakościowo cioram to już długo i jest spoko.