Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Wyświetliła mi się właśnie na messengerze reklama głosowania na ponad 700 tysięcy zł na remont starego Volvo promowanego niedawno przez jednego Mirka (widzę, że jest zmotywowany skoro płaci za promocję na fb) i przypomniało mi to, że chyba można już głosować #sbo.

No i można - do wtorku 13 grudnia.

Widzicie coś ciekawego na liście projektów? Jak dla mnie to pełno tam remontów chodników, boisk szkolnych, koncertów itp. rzeczy, które raczej powinny być planowane normalnie przez miasto, a nie były efektem pospolitego ruszenia.

Polecam też napisać ze dwa zdania w uwagach do ankiety na temat tej akcji i zatwierdzonych do głosowania projektów. Może ktoś je przeczyta i przemyśli w ramach spotkań włodarzy.

Ja bym np. wdrożył coś co by się przydało w normalnych wyborach do władz, czyli "nie mam [za kim] głosować to zamieniam swoje głosy na [przeciwko komuś]". ( ͡°͡° ͜ʖ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°͡°) Pozwoliłoby to wyrazić swoje zdanie ludziom, którzy co roku narzekają na jakość lub sensowność projektów.

https://sbownioski.szczecin.eu/voting/welcome

#szczecin
Pobierz Tytanowy_Lucjan - Wyświetliła mi się właśnie na messengerze reklama głosowania na pon...
źródło: comment_1670750669tSDl90bQBnZ6N8NRQSsGXs.jpg
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tytanowy_Lucjan: z ciekawych projektów to widziałam budowę miasteczka rowerowego. I myślę, że warto byłoby mieć w mieście miejsce, gdzie można byłoby gowniaki uczyć przepisów bezpiecznie.
@Dorciqch: Jako takie było kiedyś na torze gokartowym na Wojska Polskiego. Zdawałem tam praktyczny na kartę rowerową w latach '90 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Były sygnalizatory, znaki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kicek3d: ło Paaaaanie, Ty wiesz kiedy były lata '90? Przecież to miasteczko już dawno zdążyło być dwa razy postawione na nowo i zezłomowane pięć razy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Tytanowy_Lucjan: Może dla Was to jest stare Volvo, ale gdyby nie starania naszego stowarzyszenia, nie byłoby dzisiaj Muzeum Techniki w zajezdni na ul. Niemierzyńskiej i nie byłoby w nim wielu pojazdów komunikacji miejskiej, które tam się znajdują. Nie byłoby też zabytkowych tramwajów i linii turystycznej. Wtedy też ludzie pukali się w głowy, po co to komu. A jednak jest zapotrzebowanie na takie atrakcje. Na szczęście jest spore grono osób, które oddają
@Tytanowy_Lucjan: zgadzam się z Tobą. Od wielu lat SBO to są jakieś prywatne przepychanki o położenie łapy na hajsie który powinien iść na coś dla wszystkich, a nie tylko małej społeczności. Bardzo mnie w poprzednich latach bolały(nie widziałem tegorocznych, bo mnie już zaczęła idea odpychać) konkursy o osiedlowy parking xD, albo place zabawa dla dzieci z jakiegoś bogolskiego osiedla, a wiadomo, że w takich rzeczach skorzysta tylko typowy mieszkaniec danego małego
@Szr1h: Bo moim zdaniem od chyba roku czy dwóch trochę dziwnie zmienili zasady SBO.

Jak dla mnie fajny jest podział na zadania osiedlowe i ogólnomiejskie, ale w przypadku tego drugiego czasem trafiają projekty, które jednak nie powinno się uznawać za ogólnomiejskie (jakiś remont chodnika czy coś podobnego). Mam wrażenie, że po prostu brakuje jakiś ciekawych pomysłów stąd też akceptacja dla takich właśnie zadań.

Osobiście ani nie neguje pomysłu Mateckiego ani pomysł
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Już po głosowaniu. Nie wygrał ani remont szrotu Volvo ani pomnik szmateckiego tylko nowy minipark dla studentów i mieszkańców przy ul. Piastów 40B. Jestem zadowolony w wyników ((oo))

Powstanie coś co się przyda i nie jest prywatną korzyścią projektodawców.