Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
#narzedzia #elektronarzedzia #majsterkowanie #silonaprawia

Witam!
Trafił do mnie kompresor bezolejowy pewnej włoskiej firmy. Mały model jeden z najtańszych. Diagnoza: używany na budowie, niedostosowany konstrukcyjnie do pracy w zapyleniu, zatarł się.
Do wymiany cylinder i tłok. No i dzwonię do jedynego w Polsce dystrybutora tych kompresorów. Opisuje sytuację. Gość mówi, że ,,Paaanie do tego nie ma części a nawet jeśli to pół roku czekania, ja to wymieniam jak mam na gwarancji tego się nie naprawia niech kupi drugi".
No dobra. Ale tak myślę myślę. Firma to nie jakiś krzak, są rysunki serwisowe i numery części.
Dzwonię do firmy specjalizującej się w częściach do kompresorów, mówię o co chodzi i co?
No oczywiście części są, nawet dostępne od ręki.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Stąd moja rada, nie zawsze można ufać dystrybutorom bo jednak naprawy nie są im na rękę.
Pozdrawiam.
silo1408 - #narzedzia #elektronarzedzia #majsterkowanie #silonaprawia

Witam! 
Trafił...

źródło: comment_1670683653RAIu5WBXZCwTmLbtZ2F57j.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wypokowy_expert: Dość cichy i lekki. Często biorą takie na budowy bo łatwo go zabrać ze sobą i wnieść po schodach. Firma jest dość dobra robią profesjonalne kompresory ale każdy ma swoje zastosowanie, ten na budowę się nie nadaje. Na minus łożyska bo stosują tanią chińszczyznę i pył w nie wchodzi chociaż w sumie zanim łożysko się rozleci to padnie pompa.
  • Odpowiedz
@silo1408: to już wiem który ( ͡° ͜ʖ ͡°) sie jakiś czas temu zdziwiłem ile marek ma jedna firma. No taki tani to on nie jest. Myślałem że tam większy tłok jest.
A jeszcze zapytam z czego tam jest uszczelka, sam się zastanawiam czy swojego bezolejowca nie upgradowac magicznym smarem, ale fakt jak się brudy przyczepią to efekt będzie odrwotny do zamierzonego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DziobakP: Bo tylko jeden gość jest dystrybutorem na Polskę i nie bardzo chcę go pokazywać palcem. Zresztą chodzi o sam fakt, że osoba która zajmuje się sprzedażą może nie być odpowiednim wsparciem w kwestii naprawy bo to konflikt interesów. Można to ograniczone zaufanie zastosować w każdym przypadku jako uniwersalne podejście.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wypokowy_expert: Uszczelka jest teflonow.
Swój kompresor najlepiej po prostu wyczyścić, dbać o filtr. Mogę jeszcze dodać jako ciekawostkę że nowy tłok z cylindrem przychodzi nasmarowany smarem miedzianym.
  • Odpowiedz