Wpis z mikrobloga

Mam taki oto zestaw:
Grafa:Gigabyte GeForce GTX 1650 WINDFORCE D6 OC 4GB rev. 2.0
Ram:Crucial 16GB (2x8GB) 3600MHz CL16 Ballistix Black
Płyta główna:ASUS PRIME B560M-A
procek:Intel Core i3-10105F
i moje pytanie brzmi następująco co w pierwszej kolejności zmieniać?
zastanawiam się jak trochę wzmocnić kompa i co jako pierwsze wymienić.
#komputery #pytanie #technologia
  • 19
@Trique: jasne już daje, zasilacz to SilentiumPC Vero L3 500W 80 Plus Bronze.
Generalnie chce go zmodernizować pod kątem gierek, generalnie najnowsze tytuły działają mi dobrze ale chce po prostu zwiększyć możliwości przy grach oraz przy strzelankach wincyj fps'ów
@Szala: @Trique: ja sie kompletnie nie znam co i jak z czym,chciałbym po prostu z głową małymi kroczkami do przodu zrobić z tego bardzo dobra maszyne gdzie bede cieszył sie z dobrej jakosci w grach.
@taro300: W pierwszej kolejności zasilacz, by móc dać mocniejsze GPU, by po tym mocniejszego procka. W międzyczasie dorzucić RAMu jak poczujesz jego braki. Solidne 600W pozwoli wrzucić RTX 3080 do tej i3, ale lepiej byłoby wziąć coś mocniejszego żeby był też zapas na mocniejszego proca.
@KIchaa:
16gb ram spokojnie styka, sam zmieniałbym najpierw zasilacz, później cpu a na końcu gpu żeby go cpu i zasilacz go ogarniały ale @Szala: uważa, że 500w bronz 3060ti uciągnie

@taro300:
a jaki dysk masz? nvme, ssd, hdd?
@Trique: Pewnie że styka, dlatego napisałem, żeby dorzucić jak już poczuje jego braki. Z CPU sie nie zgodzę, sam siedzę na tym właśnie procku oraz 3080 i przy fHD/125% skalowania rozdziałki grafika spokojnie dobija 100% zużycia jak nie skręci sie detali. Tak więc uważam, że lepiej zacząć od czegoś co da największy przyrost mocy w gieraczkach, czyli GPU.
@taro300: Sumarycznie z różnych gier między różnica to od 10% do 15% w zależności od rozdzielczości na korzyść 3070 (wedle testów techpowerup.com). Bazując na testach portalu purepc.pl przykładowo w takim CoD:MW jest to różnica między 117 a 131 fps w 1080p, 90 a 102 fps w 1440p i 60 a 68 fps w 4k.
W budżecie bez przekraczania 3000 zł, w grę wchodzi używany 3070 lub nowy 3060 Ti, więc jeżeli