Wpis z mikrobloga

Siema mirasy, krótka piłka, sony 55a80k czy philips 55oled807? W philipsie troche mnie boli brak airdropa natomiast nadrabia ambilightem. Philips 400zł drozszy, natomiast dostaje soundbara z 1900 na 1200, no i 700 na karte podarunkowa zamiast 650
#telewizory
  • 8
@krulwonzuw: 55a80j masz do kupienia poniżej 5k, nie wiem jak inne sklepy ale w media expert jest minimum 500sztuk na magazynie. To będzie najlepsza opcja z tych 3 ze względu na cenę, roznice pomiędzy a80k są kosmetyczne, a philips to gówno.

Jak chcesz coś serio z wysokiej półki to qd-oled samsunga 55s95. Wykładasz 8k i zgłaszasz cashback, po około miesiacu dostajesz 2k zwrotu na konto. Zjada wszystko inne w podobnych pieniądzach.
@krulwonzuw: fakt faktem a80 to jeden z niższych modeli oledow Sony, natomiast dalej wypada lepiej niż większość w podobnych pieniądzach lub trochę droższych. Bierz, bedziesz pan zadowolony.

Roznice w cenie przeznaczyłbym na kalibrację za Ok ~700zł, wyciągną ci wtedy totalnego maxa z tego telewizora. Do kupienia w mexie i media markcie, lub na stronie skalibrujtv.pl - ale nie daj się wrobić w kalibrację mediamarktowa w sklepie za 200-300zł, to nie to
@ostr96: Fakt faktem zastanawiałem się jeszcze nad X90J, natomiast po zobaczeniu OLED'a w ogóle wybiłem sobie z głowy LCD, a jak wypada A90J? W stosunku do samsunga jestem trochę zrażony tizenem, aktualnie mam 3 letnie LCD od nich i już potrafi się zacinać, natomiast jeśli obraz TOP to jestem skłonny go wziąć
@krulwonzuw: x90j to półka nizej, oled to oled i ja bym odradzał. A90j to flagowy model Sony z zeszłego roku, świetny telewizor ale w tym przypadku Samsung wypada po prostu lepiej. Kilka razy już pisałem o tym tv, sam go kupiłem w 65” i według mnie sztos totalny.

To nowa matryca zrobiona przez samsunga, RGB a nie WRGB jak w matrycach LG (w a80 i a90 są właśnie te) więc tak
@ostr96: No to w takim wypadku lecę obejrzeć tego samsunga( ͡° ͜ʖ ͡°) kalibrację i tak planowałem zrobić za pół roku gdy TV wyląduje we właściwym pokoju po remoncie, więc to akurat koszt wliczony, dzięki za pomoc!
@krulwonzuw: luz, jeszcze odnośnie zacinania systemu, szczerze wątpię żeby było źle po czasie. Ten tv to kombajn, nie można go zbytnio porównywać z LEDowymi samsungami, obym się mylił.

Sony a80/a90 czy jakikolwiek inny będzie miał lepsze skalowanie obrazu, to jest taki konik Sony. Jeżeli oglądasz dużo treści w HD to można się zastanawiać, bo będzie lepiej niż na samsungu. O systemie już pisałem, natomiast wszystko inne jest na korzyść samsunga. Decyzja
@ostr96: OLED to jest w zasadzie moja zachcianka xD aktualnie moja styczność z TV kończy się na jakimś filmie/serialach na netflixie, przeważnie z lat 90, natomiast w nowym salonie chce już go połączyć z PS4/5 i PC, więc w głębi duszy mam nadzieję że będę częściej odpalał coś w lepszej jakości