Wpis z mikrobloga

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojna #ukraina #wojsko

"Wolność osobista", "nieusługiwanie innym" - nazywajcie te "ćwiczenia" jak chcecie. Każdy ma do tego prawo. I wszystko fajnie, dopóki rzeczywiście nie będzie realnego zagrożenia dla Polski.

Niech będzie hipotetyczna sytuacja, że za kilka miesięcy zostajemy zaatakowani przez Rosję i będzie to wojna totalna.

To większość z Was - użytkowników Wykopu ucieknie z tego kraju. Wasza sprawa, tyle tylko, że Ci "słudzy", "zamanipulowani" mają też pełne prawo tych, co uciekną - potępiać, wyśmiewać.

Nie ma co do tego żadnych wątpliwości, że większość ucieknie, a zanim zareaguje NATO to minie kilkanaście tygodni, jak nie miesięcy. Wszyscy mówią o 5 artykule, a nikt nie wspomina o innych artykułach tego samego traktatu, w których mowa m. in. o tym, aby państwo członkowskie NATO mogło bronić innego członka musi oficjalnie dołączyć do wojny - zgodnie ze swoimi przepisami wewnętrznymi. W Stanach Zjednoczonych w tym celu musi się zebrać Kongres, a w innych krajach są jeszcze inne uwarunkowania. Natychmiastowa pomoc wcale nie jest taka oczywista, jak się niektórym wydaje.

Zapewne walczyć zostaną żołnierze zawodowi, OT oraz pewni Ci, którzy nie będą mieć negatywnego stosunku do tego szkolenia, z którego zrobiła się afera. Wszyscy inni uciekną, albo będą się ukrywać, migać - wszystko jedno.

Ponadto wydaje mi się, że w tym szkoleniu bardziej chodzi o to, żeby nikt nie spanikował widząc kałacha leżącego na ulicy i w razie czego potrafił go użyć, w celu obrony własnej, czy najbliższych. Większość ludzi do 30 roku życia nie miało żadnej broni w ręce.

Dodatkowo i tak jest wiele szumu o nic, bo w tym roku też obowiązywały dokładnie takie same zasady do 200 000 osób. To nie znaczy, że w przyszłym powołają na raz 200 000 osób. Nikt czytać nie umie?

Zasadnicza służba wojskowa znana z roczników urodzonych przed 1989 r. będzie dobrowolna.

A te ćwiczenie mogą być równie dobrze jednodniowe. Znam kilku chłopaków, którzy z własnej woli byli na takich ćwiczeniach w tym roku i bardzo sobie chwalili, ale to kwestia przekonań i podejścia. Jak wiemy, każdy może mieć inne.

Wracając do potencjalnej wojny. Załóżmy, że wygramy. W takim wypadki wszyscy Ci, którzy uciekli powinni być dożywotnio pozbawieni praw obywatelskich w Polsce. Nie powinni decydować o losie państwowości, której nie byli sobie w stanie wywalczyć. #niepopularnaopinia

BTW. Czy zmienilibyście stosunek do tych ćwiczeń, jeżeli w Polsce nie rządziłby PiS?
  • 30
  • Odpowiedz
Czy zmienilibyście stosunek do tych ćwiczeń, jeżeli w Polsce nie rządziłby PiS?

@Serghio:
1. W mojej opinii rządzą nami ludzie niekompetentni, którzy przez ostatnie siedem lat dobrze pokazali jak radzą sobie z problemami państwa. Ich kultura organizacyjna i wartości są obrzydliwe. Wolę gnić w więzieniu niż być pod zwierzchnictwem Dudy któremu z tylnego siedzenia doradza Sasin i Jarosław.

2. W wojsku awansowali przez ten czas ludzie z nadania politycznego. Być może
  • Odpowiedz
weź mi wskaż jeden taki kraj na świecie. Jeden:)


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:

1. Nie da się wskazać kraju, który byłby taki w 100%, ale na ten przykład lepiej założyć działalność gospodarczą w Irlandii, niż w Polsce. Tam państwo pomaga albo przynajmniej nie przeszkadza, tutaj gnębi.
2. To, że tak powinno być, ale nie jest, to czyja to robota? No chyba nie Marsjan. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Wracając do potencjalnej wojny. Załóżmy, że wygramy. W takim wypadki wszyscy Ci, którzy uciekli powinni być dożywotnio pozbawieni praw obywatelskich w Polsce. Nie powinni decydować o losie państwowości, której nie byli sobie w stanie wywalczyć


@Serghio: Jeszcze a propos tego fragmentu, to jest to ciekawa propozycja, ale bardzo ryzykowna. Bo jeśli wykluczysz i będziesz groził konsekwencjami grupie np. kilkuset tysięcy mężczyzn którzy uciekli za granicę, to zamiast pomagać w wysiłku wojennym
  • Odpowiedz
@zbierski9: A we Francji golono włosy kobietom.

Tylko po przegranej. W razie wygranej, Ci co walczyli będą mieli pretekst do rozstrzelania ich za tę kolaborację. A jeśli przegrają, to cóż. Historię piszą zwycięzcy.
  • Odpowiedz
Historię piszą zwycięzcy.


@Serghio: Otóż to, dlatego nie warto robić sobie wrogów z własnych obywateli.
A propos to wojskowe golenie włosów w celach higienicznych powinno dotyczyć rekrutów obydwu płci, czy dyskryminować jedną z nich?
  • Odpowiedz
@nostalgiwolf też nie pracuje u Janusza, ja mam swoją firemkę. i wiem że jako obywatel mam nie tylko prawa ale i obowiązki wobec kraju. właśnie po to żeby moi i Twoi bliscy byłi bardziej bezpieczni musimy mieć przeszkolone gotowe do obrony społeczeństwo.
A poza tym to przykro się patrzy na te wasze biadolenie, im większe widzę tym bardziej uważam że trzeba szybko wracać do masowego poboru.
  • Odpowiedz