Wpis z mikrobloga

#medycyna #medyczneprzypadlosci Mirky, czy ktoś może mi coś poradzić na własnym doświadczeniu? Trzęsie mi się prawa powieka (tylko prawa) od 3 miesięcy, biorę już drugą paczkę magnezu z B6 i zero zmian, do tego jakieś lekkie skurcze w prawym przedramieniu. Czy to wina słabej jakości magnezu? Miał ktoś taki problem? Średnio mam czas iść do lekarza po skierowanie na badania, bo to znając życie będzie trwało rok.
  • 15
  • Odpowiedz
@nokio: cholera wie... może to być też spowodowane pozycją, w której spędzasz większość dnia (np. jak ja - pokrzywiony na fotelu w pracy)... coś uciska na coś i masz tego efekty. Dobra rada - przed pójściem spać podwieś się na drążku i wiś tak z luźnymi nogami 20-30 sekund. Taki swoisty reset kręgosłupa :)
  • Odpowiedz
@nokio: to może być też kwestia innych mirkoelementow. Nie tylko magnez a jeszcze np wapń wpływa na niekontrolowane ruchy mięśni. Pij przez kilka dni staropolanke czy jakąś inną muszyne (wysokomineralizowana) a jak nic nie da to trzeba się będzie wybrać do lekarza czy to nie problem natury np neurologicznej
  • Odpowiedz
@nokio: zmień magnez, może faktycznie ujowy. No chyba, że ten magnez zapijasz kawą albo alkoholem to wtedy nie za bardzo podziała. Generalnie jak pijesz dużo kawy do odstaw na 3-4 dni.
  • Odpowiedz
@Nenciak: teraz już wiem, nie sprawdziłem wcześniej, po prostu użyłem dwóch popularnych medycznych tagów nie patrząc czego dokładnie dotyczą :)
  • Odpowiedz
@nokio: poszperaj w internecie czego brak w organizmie powoduje skurcze i łykaj to. Na złe ci nie wyjdzie ;)

Co do kawy, to jesli sie nie myle jedna dziennie moze byc, bo jeszcze tak nie wyplukuje mikroelementow, aczkolwiek nie recze za to stwierdzenie :P
  • Odpowiedz