Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@matejkoo: w razie czego masz w necie bardzo dużo modowanego firmware, router zyskuje bardzo dużą funkcjonalność, np. ustawienie konkretnego bts na fix, przerabiałem masę anten i routerów, ten zestaw to najtańsza i w wielu przypadkach najlepsza opcja.
@Zamiata3: no to super, czyli gadam z kimś kto zna temat. To kupuję bo nie chce mi się robić doktoratu :) a modem oczywiście z moduje jak wszystko co sę da - od taka natura. Polecasz też może jakiś internet na karte? bo kurde jestem mocno nie w temacie.
@matejkoo: nie kupuj huawei b525 jesli ci zalezy na sensownych predkosciach, on w zasadzie nie wspiera agregacji - stary szmelc. Lepiej wziac cos nowszego zeby chociaz kat9. mialo. Ja rok temu poki nie mialem swiatlowodow uzywalem huawei b715 z agregacja na 1800+2100+2600. Co do anteny to polecam firme cybertech, na zadupiu gdzie normalnie ciezko o zasieg w telefonie mialem neta 30-100mb/s w zaleznosci od obciazenia sieci
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@matejkoo: beta.btsearch.pl - sprawdź jakie masz btsy w okolicy i jakie częstotliwości w nich siedzą, najlepiej agregować te najwyższe 2100+ 2600. Jesli masz np. Orange i Plus to warto kupić prepaydy i sprawdzić gdzie masz najlepsze transfery, agregujący różne kombinacje częstotliwości. Antena ktora porzuciłem jest kierunkowa, więc przy pomocy tej strony można łatwo wcelować antena w bts.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
To wszystko zależy od miejsca gdzie korzystasz z internetu, oczywiście twierdzenie kolegi @Darkvod nie poparte żadnymi faktami proszę włożyć między bajki, b525 agreguje 2 częstotliwości, co w wielu przypadkach jest wystarczające, sam router kosztuje 200zl, b715 to wydatek ponad 500zl, a może się okazać że w twojej okolicy nie da się agregować więcej niż 2ch częstotliwości. Sam miałem B818 który agreguje 3 pasma i go sprzedałem, bo po prostu nie wszędzie mogłem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matejkoo: co do anteny cybertecha, na elektrodzie przewijało się kilka osób chwalące tą antenę, sam jej nie sprawdzałem, jest to jakaś opcja, zobacz jak one wyglądają i którą będzie łatwiej zamontować. Wracając do droższych routerów, jeśli mieszkasz blisko bts, który faktycznie ma w sobie wszystkie częstotliwości, możesz zastanowić się nad droższą opcją. Ja wykorzystuje b525 na wiosce, do bts plusa mam jakieś 7km i agregujac 2 pasma, bo tylko tyle ten
@Zamiata3: twierdzenia nie poparte faktami, a sam jakies podajesz? Fakt jest taki że b525 agreguje 1800+800, gdzie 800 w wiekszosci lokalizacji jest zdechłe więc w zasadzie masz router bez agregacji. wgl masz ton wypowiedzi chłopa z elektrody. Też mieszkam na wsi, na zadupiu, miałem b525, miałem b818 i miałem b715. O ile b818 jest overpriced, to jeśli komuś zależy na prędkościach to dopłacenie do b715 ma sens.
PS. b715 chodzi po
@Darkvod: no więc skoro twierdzisz że router z modemem cat 6 agreguje tylko jedną kombinacje częstotliwości to gratuluje wiedzy. Ja popieram swoje twierdzenia faktami, tutaj proszę oficjalne forum huawei i wątek o b525 https://forum.huawei.com/enterprise/en/huawei-router-b525/thread/668579-100181 . Jak można wyczytać router agreguje B3+B7, B3+B20, B7+B20, B7+B8, B3+B8, B1+B20, B1+B8, B20+B32. Sam agreguję nim 2100+2600 na modowanym oprogramowaniu. Co do mojego tonu wypowiedzi, to proszę Cię o nie ocenianie mnie, bo nie o tym
@Zamiata3: testowałem agregacje pasm i w b525 działało mi tylko 2100+800 oraz 1800+800, w przypadku innych kombinacji i tak łączyło tylko z 1 pasmem, dlatego napisalem ze router w zasadzie bez agregacji bo 800 jest zdechłe. Dlatego b715 jest lepszym wyborem. OP powinien sobie sprawdzić btsy wokół siebie, w wiekszości są 1800+2100+2600, kupić b715 i gitara siema.
PS. nawet specjalisci z elektrody i bez-kabli piszą że 2100+2600 nie działa na b525
@Darkvod: właśnie dlatego polecam modowany soft, tam można dużo więcej, i dla wielu bardzo ważna jest możliwość zapięcia konkretnego btsa na fix, jest to ważne wtedy kiedy jesteś w okolicy kilku btsów, z których konkretny sieje lepszymi pasmami lub jest mniej obciążony, wtedy jesteś w stanie się do niego podpiąć i uniknąć przełączania. B525 to prosta i tania konstrukcja, ale posiadająca duże możliwości. Nie twierdzę że b715 takich możliwości nie posiada,