Wpis z mikrobloga

Witam mam pytanko.
W mieszkaniu mam poprowadzony światłowód który podpięty jest do urządzenia w skrzynce gdzie aktywne jest tylko jedno wyjście Lan1. Jak rozprowadzić internet do trzech gniazdek w trzech pomieszczeniach w mieszkaniu? Wiem że najprościej użyć router ale może nie wejść mi do skrzynki, jest jakaś inna możliwość?
  • 25
@Karolbrzoza: Usługę masz po PON więc muszą być aktywne i działać. No chyba że wykupiłeś publiczny adres IP i masz sprzęt przestawiony w tryb bridge, jest tak?
  • 0
@dktr możliwe że tak jest. Jest to internet światłowodowy od lokalnego dostawcy, nie byłem gdy mi to podłączyli, też byłem pewny że normalnie to powinno działać, a niestety działa tylko jedno wejście.
@ChristianHorner: Zrobione jak najbardziej prawidłowo. Już widzę wifi w tej metalowej skrzynce i marudzenie że nie działa. A jak jeszcze dorzuca do tego gratis stały publiczny adres IP to już w ogóle miód malina.
@ChristianHorner: Widać taką usługę zakupił ( ͡° ͜ʖ ͡°) Inna sprawa jak OP sprawdzał te pozostałe porty ethernet, może podłączył te kable w skrzynce ale jakiemuś monterowi nie chciało się zarobić pozostałych gniazd w ścianach i tak mu się wydaje że nieaktywne, a w momencie robienia zdjęcia dioda wifi migała i akurat była wygaszona więc router pracuje w normalnym trybie z NATem itd. ( ͡° ͜
  • 0
@dktr wyjścia w routerze sa nie aktywne pozostałe , próbowałem je podłączać i sprawdzałem później w gniazdkach latając z routerem który mam na mieszkaniu i sprawdzając po kolei wszystko czy gdzieś internet zaskoczy, trybi tylko z tego jednego gniazdka.