Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Moi rodzice wzięli rozwód.
Długa historia, ojciec to zwykły menel z niebieską karta, mieszkalem jako dziecko w melinie, mieliśmy kuratora itp.

Chce zacząć od nowa z nową kartą, zdala od tych d3bili. Chce zmienić imie i nazwisko, najlepiej tak, aby nikt sie nie mógł dowiedzieć z rodziny, jak zamieszkam w innym mieście.
I chce jeszcze przyokazki się ich wydziedziczyć.

Czy to według prawa jest osiągalne?
- abym zmienił imie i nazwisko na zupełnie inne
- nigdzie nie widnialo, że moi rodzice są moimi rodzicami, kompletnie wymazać ich z mojego życia, aby nie mogli sie dowiedzieć kim jestem i aby nie mogli wyciągać moich dokumentów jak akt urodzenia czy coś itp? ( wiem, ze do sądu bylo im to potrzebne, bo mam jeszcze brata nieletniego, ja sam mam 20 lat, zaraz 21 )

Iść do adwokata, czy szkoda czasu, bo nic sie nie da zrobić? :)

#prawo #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #638e194c5adff1f3a51a2b12
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Dwa zdania uzasadnienia we wniosku do USC, 42 zł i masz zmienione nazwisko. Nie wiem jak z imieniem.

Starych z papierów raczej się nie pozbędziesz jak nie będziesz w programie ochrony świadków. Oni też raczej wyciągną twoje dane typu nowy akt urodzenia jeżeli we wniosku do UM napiszą, że potrzebne im to do sądu.
  • Odpowiedz
@ImYourPastClaire:

Przecież większość osób poszukiwanym m.in przez Itakę to ludzie których udało się odnaleźć, ale odmówili kontaktu z ludźmi którzy ich szukają.

Znając życie, tu nie chodzi o odnalezienie i zaproszenie na herbatę, tylko OP obawia się (całkiem słusznie), że wystąpią kiedyś z roszczeniem alimentacyjnym :) Czego uniknąć się nie da, pozostaje furtka ze 144[1] kodeksu rodzinnego i opiekuńczego:

"Zobowiązany może uchylić się od wykonania obowiązku alimentacyjnego względem uprawnionego,
  • Odpowiedz
- nigdzie nie widnialo, że moi rodzice są moimi rodzicami, kompletnie wymazać ich z mojego życia, aby nie mogli sie dowiedzieć kim jestem i aby nie mogli wyciągać moich dokumentów jak akt urodzenia czy coś itp? ( wiem, ze do sądu bylo im to potrzebne, bo mam jeszcze brata nieletniego, ja sam mam 20 lat, zaraz 21 )


@AnonimoweMirkoWyznania: takie rzeczy możliwe są tylko przy przysposobieniu pełnym, a w Polsce
  • Odpowiedz
Co do imienia to podobno zaraz po skończeniu 18 jak się pójdzie i powie że Ci się nie podobało a rodzice nie chcieli słyszeć o zmianie to nikt nie robi problemu. Więc próbuj może siadzie nawet w wieku 21
  • Odpowiedz