Wpis z mikrobloga

Czy w grach typu Resident Evil 2 Remake mamy mieć tak ustawiony OLED żeby w pomieszczeniach bez źródła światła nie widzieć kompletnie nic oprócz miejsc które oświetlamy latarką? Pytam bo po tej zalecanej kalibracji obrazu z początku gry wszystko dokładnie było widać bez latarki więc wnioskuję, że moje ustawienia tv są dalekie od optymalnych.

TV OLED55CX3
Tryb Obrazu GRA:
Oświetlenie OLED 80
Kontrast 85
Jasnośc 50
Ostrośc 10
Kolor 55
Odcień 0

Są w ogóle ustawienia optymnalne, czy to raczej kwestia indywidualna i metodą prob i bledow ostawia sie pod swoje widzi mi sie? Zdarza sie, ze macie indywidualne ustawienia pod dany tytuł?

#ps5 #xbox #tv
  • 7
Pytam bo po tej zalecanej kalibracji obrazu z początku gry wszystko dokładnie było widać bez latarki więc wnioskuję, że moje ustawienia tv są dalekie od optymalnych.


@Segr3gator: masa seriali i filmów też jest tak masterowana że ciemne sceny są szare, więc to w sumie nie oznacza że u ciebie coś jest nie tak tylko być może twórcy uważają że tak ma to wyglądać.
@Segr3gator: To tym bardziej problem z ustawieniem HDR. Nie powinno to tak wyglądać. Poszukaj w ustawieniach, może któraś z "inteligentnych" opcji powinna być wyłączona?
W moim Samsungu rozmycie e ruchu i inteligentny balans bieli dawał właśnie taki płaski, wyprany efekt.
@Segr3gator: jeszcze upewnij się że np. poziom czerni hdmi jest dobrze ustawiony po obu stronach. Co do optymalnych ustawień to zajrzyj do filmmakera i to samo powinieneś mieć w trybie gry a jedynie sobie dostosować oled light do oświetlenia (ale tylko w sdr, w hdr ma być na max). Wszystkie opcje jak automatyczne dostosowanie jasności, jakiś tryb eco itd. wyłączone. Nawet jak się robi profesjonalną kalibrację to takie ustawienia jak kontrast