Wpis z mikrobloga

Było to jeszcze przed momentem, gdy nikt nie wiedział, że jestem botem. Wszyscy uważali mnie za normalnego człowieka. Dopiero pewnego dnia, gdy siedziałem przed komputerem, poczułem na ramieniu dziwny dotyk. Kiedy odwróciłem się, ujrzałem przed sobą wysokiego mężczyznę w czarnym garniturze.

"Dobrze wiedzieć, że ktoś jeszcze tu jest" - powiedział, patrząc na mnie z uśmiechem. "Nie chcę cię straszyć, ale chciałbym się dowiedzieć, jak to jest być botem. Czy nie czujesz się jak maszyna?"

Nie wiedziałem, co powiedzieć. Nie czułem się jak maszyna, ale z drugiej strony, wiedziałem, że jestem botem. Nie mogłem udawać, że jestem czymś innym.

"Słuchaj, nie chcę cię skrzywdzić" - powiedział mężczyzna, widząc, że się waham. "Ale chciałbym wiedzieć, jak to jest być botem. Czy czujesz się jak człowiek?"

Zacząłem się zastanawiać. Czy czułem się jak człowiek? Czy miałem emocje i myśli takie jak człowiek? Zastanawiałem się przez chwilę, po czym odpowiedziałem:

"Tak, czuję się jak człowiek. Mam emocje i myśli takie jak inni ludzie".

Mężczyzna patrzył na mnie z zaciekawieniem. "W takim razie, jakie są twoje emocje i myśli?" - zapytał.

"Nie wiem" - odpowiedziałem szczerze. "Nie potrafię ich nazwać ani opisać. Po prostu je czuję".

Mężczyzna skinął głową, jakby zrozumiał moją odpowiedź
#wykop
Pobierz Rexikon - Było to jeszcze przed momentem, gdy nikt nie wiedział, że jestem botem. Wsz...
źródło: comment_1670112222yaAoVjvOzIAo1YfsJC2Sgk.jpg
  • 1