Wpis z mikrobloga

W sumie to co mówi #wef nie jest nic a nic kontrowersyjne. To chyba jacyś prości ludzie nieznający się na historii i nie widzący dokąd obecny świat zmierza sobie wmawiają jakieś spiski. Nawet jak WEF padnie, a Schwab sobie ten łysy łeb rozwali to czwarta rewolucja przemysłowa i tak nadejdzie, a wraz z nią bezrobocie na poziomie 90% i wtedy albo nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy poprzez socjal, albo będziesz zdychać na ulicy razem z większością społeczeństwa. Nie wiem czego oczekujecie, że zatrzymamy postęp żeby każdy mógł pracować i stanowić o sobie? Przecież to niemożliwe, musielibyście zrobić z Europy Koreę północną 2.0, a wtedy reszta świata tak by nam odjechała, że i tak koniec końców zostalibyście niewolnikami. Tylko takimi co muszą pracować, żeby przetrwać. To co proponuje WEF to najlepsze rozwiązanie.
  • 11
@Moh1kanin: Ale prędzej czy później do tego dojdzie. To, że Ty tego nie widzisz to nie znaczy, że problem nie istnieje. Jeszcze 5 lat temu jakby ktoś powiedział, że AI będzie tworzyć sztukę to byś się po głowie popukał i zwyzywał od oszołomów.
@Fytyny93: No nie wiem czy 5 lat temu bym o czymś takim nie pomyślał.
Wprowadzenie rewolucji 4.0 to nie jest rok, pół roku, ale znacznie dłużej i będzie to krok po kroku, aby zminimalizować straty/problemy.
Postępu nie da się zatrzymać, chyba, że człowiek chce zostać w epoce kamienia łupanego.
@Moh1kanin: Dokładnie, dlatego nie rozumiem oburzania się na plan, który zakłada, że taka rewolucja już się odbyła. Lepiej mieć taki plan niż go nie mieć i ryzykować stanie się Koreą płn 2.0 przez ludzi ograniczonych umysłowo, w końcu mamy demokrację. Poza tym zawsze istnieje ryzyko, że jakaś firma spoza głównych graczy wymyśli i nagle wprowadzi coś rewolucyjnego, co wywróci do góry nogami obecny rynek. Wtedy regulacje i próby minimalizacji strat pójdą
@Moh1kanin: Przypominam, że openai próbowało uchronić ludzi przed sztucznie generowaną sztuką, ale i tak w końcu przyszedł ktoś z zewnątrz i po prostu to ludziom dał. I teraz mamy strony typu ArtStation zaspamowane wygenerowanymi artami.
@Fytyny93: takie same brednie były już w latach 30, gdy mówiono że maszyny produkcyjne zastąpią pracowników. Prawda jest tak że technologia dalej jest droga, i nie będzie wszedzie dostępna. Część osób będzie sie musiała przebranżowić a niektóre zawody wymrą. Ale żadnego bezrobocia 90% nie będzie, to zwykłe baju baju dla frajerów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pitu33: Technologia dąży do tego by stworzyć sztucznego człowieka i jeśli jest taka możliwość to prędzej czy później to się stanie, nie ważne jak bardzo będziecie tupać nogami i zatykać uszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Fytyny93: Im bardziej AI pójdzie do przodu, tym szybciej i dynamiczniej będzie się rozwijać technologia.
Pytanie co masz na myśli pisząc "sztuczny człowiek". Chodzące AI przypominające człowieka, czy człowiek - mięso w ciele robota? To drugie może być znacznie cięższe niż się myśli. Jednak na pewno rozwój AI polepszy znacząco standard życia człowieka.

Ogólnie trzy rzeczy:
-Podoba mi się, że jest ktoś kto myśli, że postęp jest nieunikniony, bo sam np.
Pytanie co masz na myśli pisząc "sztuczny człowiek". Chodzące AI przypominające człowieka, czy człowiek - mięso w ciele robota?


Oczywiście to pierwsze, ulepszonego człowieka nie będzie można wykorzystywać do pracy w fabryce 24/7.

-Nie podoba mi się trochę to, że kręcisz z ludzi bekę. Inna kultura, inne standardy, inne myślenie. Takie osoby trzeba edukować, a nie się z nich śmiać.


Z doświadczenia wiem, że wyśmiewanie pobudza do myślenia dużo mocniej niż edukacja.