Wpis z mikrobloga

#komputery

Planuję zakup nowego sprzętu lecz moja wiedza w kontakcie z rozmaitym wyborem i konfiguracjami przegrywa na polu bitwy. Szukam sprzętu go grania jak i do codziennego użytku w miarę mocnego( jeśli to możliwe w tych kryteriach to na jakimś i7), przeglądania internetu, oglądania filmów mój budżet to 3-3,5k i w tych widełkach chciałbym kupić, albo cały kompletny zestaw albo na części albo złożony już gotowy sprzęt i wtedy zależy mi na osprzęcie oraz głośnikach i monitorze w tej cenie

Mój wybór początkowy padł na te 3 pozycje

LINK
[LINK]https://allegro.pl/oferta/zestaw-do-gier-i7-unlocked-rx550-ssd-monitor-24-12733056441)
LINK
  • 12
Że o zasilaczach typu "fotron spale ci dom" nie wspomnę. No ale nie chcesz pomocy tylko utwierdzenia się w ujowych wyborach to kupuj śmiało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wilson_: Model procesora okreslany jako i7 - nic nie znaczy.
Ważna jest generacja procesora.

W tamtym wypadku masz i7 3770k z możnością podkręcania.
Do tego Rxa 550, ale tutaj temat przemilcze i skupmy się na procesorze.

To jest procesor 3 generacji - produkowany w latach około 2012-2013.
A tutaj zestaw nowy w cenie 3,5k.
https://www.purepc.pl/jaki-komputer-do-gier-kupic-polecane-zestawy-komputerowe-na-grudzien-2022-gotowe-konfiguracje-w-roznych-cenach?page=0,5

Jak widzisz - masz tutaj "ledwie" i3.
No i co?
I7 jest na pewno lepsze od
@maniek50005: no i to już jest jakieś info mam punkt zaczepienia inaczej zdałbym się albo na takie gotowce z alegro czy na sprzedawce w jakimś znienawidzonym na wykopie komputroniku czy innym
@Wilson_: Hmm - nie przeczytałem dokłądnie - to ma być cały zestaw za 3,5 k z osprzętem typu monitory, klawiatury, głośniki itp.

Dlatego ten zestaw za 3,5 k bije wszystko na głowę co podesłałeś - bo te zawiarają w cenie monitory itd.
No, ale co z tego jak wydajność jest g..

Także ten - jak ma być cały zestaw za 3,5k to na pure PC wybierz sobie jakiś tańszy zestaw za
@maniek50005: myślę że rozpatrzę Twoją propozycję to rozsądniejsze kupić lepszy sprzęt a póki co nie odłożę na resztę mogę korzystać z obecnego monitora i reszty, myślałem tylko żeby kupić całość a obecny sprzęt odświeżyć i dać do jakiejś szkoły czy domu dziecka jako kompletną całość