Wpis z mikrobloga

kolejne dziwne pytanie o #openwrt na #router i #sieci

DRAMATYCZNIE wolny terminal/SSH po sieci lokalnej.
Niby działa, ale co chwila łapie lagi po 10-30s (!) - MC jest nieużywalny, kursory raz chodzą a raz nie - ale te wszystkie wpisane znaki/ruchy kursorami się buforują, więc w efekcie po chwili robi to co miał zrobić ... ale tak się pracować nie da...

OpenWrt 22.03.2, r19803-9a599fee93
Sprzet nie jest zły, GL.iNet GL-AR750S (NOR), 128MB ram (z tego ledwo 22% zajęte), extroot zrobiony na karcie SD szybkiej. W tym samym czasie co ssh zamula 10s - w LUCI widzę że obciążenie procesora zerowe.
  • 13
DRAMATYCZNIE wolny terminal/SSH po sieci lokalnej.

gdzie pytanie?


@DPRS: no co zrobić, by nie było tak dramatycznie wolne. Mam inne openwrt w sieci, i śmigają tak szybko po 100MBit jakbym lokalnie pracował. A ten router - po 1Gbit śmiga, jakbym pracował na modemie 9600 na drugim końcu świata, w dodatku na zapchanym łączu...
@hrumque: wygląda inaczej bo to tryb

na modemie 9600 na drugim końcu świata, w dodatku na zapchanym łączu

( ͡° ͜ʖ ͡°)

jak komendy wklejasz (a nie wpisujesz) to też jest taki lag?
@Bad_Wolf: tak, jak chce wkleić długi bufor - to się zapycha mniejwięcej po ~300 znakach i stoi z 30s a potem leci znów to co w buforze było wklejone - czasem 100znaków, czasem 200, i znów stoi...
Dramat jak chciałem ~200 hostów w dhcpd wkleić - leciało z 15 minut
Podobnie w drugą stronę zamula - czasem przy włączeniu MC (obojętnie czy z -s, czy bez) - stanie z wypełnionym do
@fabek: @Bad_Wolf: nie wiem co to było, ale od nowa wgrałem .img w router, od nowa wszystko skofigurowałem (w zasadzie nawet nie skonfigurowałem, przywróciłem pliki z konfigami do /etc/config ), reboot i działa normalnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marek22: sprawdzałem obciążenie CPU: load 0.15 0.03 0.02 - zasadniczo nic. W trakcie przewijania i zamulania - w drugim terminalu otwarty top - nic nie wrasta obciążenie.

Problem musi być gdzieś w ograniczonym buforze znakowym terminala - bo przy otwartych np 4 sesjach ssh zamulanie jednej nie powoduje laga na drugiej - np ustawiony ping co 0.5s leci elegancko co 0.5s i się scrolluje, top śmiga , a na kolejnym okienku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rhqq: podejrzewam że któryś z pakietów musi psuć coś np w bibliotekach SSL, bo nie doinstalowywalem wiresharka jeszcze, OpenVPN , samby itp