Wpis z mikrobloga

Mam pytanie czy u Was tez po aktualizacji do #android 13 przestała działać usługa czatu we wiadomościach (tzw. RCS). Korzystam z aplikacji od #samsung do obslugi wiadomości pobranej z Galaxy Store. Probowalem już czyścic caly cache telefonu, resetowac dane aplikacji i nic to nie dało. Telefon to #galaxys20 a operator #orange . Sam czat tez jest w ustawieniach wlaczony i na poprzedniej wersji działalo to normalnie. Bylo potwierdzenie przeczytania i wiadomosc miala niebieski kolor. teraz ma zielony jak zwyky #sms . Swoja droga czy ktoś się orientuje czy takie wiadomosci RCS pojawiaja sie na bilingu jako SMSy czy nie? To chyba jest wysylane przez Internet jako transmisja danych jak na Whatsapp, Viber Messenger itp. #telekomunikacja #gsm #smartfon
  • 5
@nynor: sprawdz uprawnienia? A moze teraz to dziala tylko na wiadomosci od googla, a nie od samsunga?
Ja kojarze ze po zainstalowaniu A13 mialem z dupy 2 apki do smsow i nie pamietalem z ktorej korzystalem, miotalem sie z tym strasznie. Plus kazda chciala wlaczac jakies opcje, jakies uprawnienia itd.
via Android
  • 0
Nie wiem co się stało ale po zainstalowaniu wiadomości google czat aktywował się również na wiadomościach od Samsunga. Teraz odinstalowałem google i wszystko śmiga. Dzięki @PurpleHaze za naprowadzenie. Ale w czym był problem to nie wiem. Chyba musiał sobie jakoś nr telefonu zweryfikować i na samsungu coś nie pyklo.