Wpis z mikrobloga

Hej,
Jakby ktoś był kupował coś na OLX to w żadnym wypadku nie dopłacajcie nic za Pakiet Ochronny - tylko i wyłącznie płatność przy odbiorze.
Zgłoszenia obsługują dzbany dla których np. Iphone 10 to to samo co Iphone 11 (w moim przypadku Kindle PW 4 to to samo co Kindle PW 5) i żaden zwrot pieniędzy się nie należy.
Ogólnie według OLX opis przedmiotu i zdjęcia nie muszą dotyczyć tego samego przedmiotu, więc nie ma się pewności co się kupuje i to obowiązek kupującego zgłaszać wszystkie niezgodności do OLX bo oni nie mają czasu na takie pierdoły, tak przynajmniej mi odpisali.
W załączeniu screen z decyzji odmownej od nich - według ich inny model nie oznacza innego przedmiotu (Kindle to Kindle i #!$%@?), a to, że w tytule ogłoszenia pisało Kindle Paperwhite 5 nic nie znaczy, bo zdjęcie jest ważniejsze.
Poza tym sprzedający może w każdej chwili, nawet po zakupie zmieniać zdjęcia w ogłoszeniu, więc po zakupie może okazać się, że na zdjęciach było całkiem coś innego.
Niestety nie mam screenów ogłoszenia przed zakupem, więc nie mogę im tego udowodnić ;/

#olx #olxoszukuje
coeai - Hej,
Jakby ktoś był kupował coś na OLX to w żadnym wypadku nie dopłacajcie n...

źródło: comment_1669740581mPKrkNY1U39HpCr475K5tY.jpg

Pobierz
  • 3
@coeai: czemu pod wpisem nie pisales tylko kolejny? Zglos do UOKIK bo placiles za pakiet ochronny a cie wyruchali, w sumie oni nie maja ZADNYCH podstaw do przeprowadzania takich *** "postepowan" jakie zaczales. Czy sa sadem, rzeczoznawca, bieglym, opieraja sie na mailach od obu stron i nawet ten typ nie wie o co go oskarzyles (znasz taki proces w ktorym nie wiesz co od ciebie chca? W korei polnocnej chyba czy
@marsjanin2012: Napisałem do Konsumenckiego Centrum E-porad i odpisali mi, że mogę iść do sądu i pozwać OLX z powództwa cywilnego albo poprosić o pozasądowe rozwiązanie sporu przez Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej. Napisali też, że ogólnie zajmuje się tylko prostymi sprawami, więc to ich przerasta.
Ja wybieram inne rozwiązanie: nie będę korzystał z portalu dla oszustów OLX.