Wpis z mikrobloga

@Noniusz:

Surowa wieprzowina może być nośnikiem wirusowej choroby Aujeszkiego. Jednak w Polsce prowadzony jest program monitorowania i zwalczania tej choroby w stadach świń, dlatego mięso z dobrego źródła będzie bezpieczne. Poza wieprzowiną śmiało możesz kotu podać surową wołowinę, drób, jagnięcinę, czy królika z dobrego źródła
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Patatina: w sumie to jak rozpoznać dobre źródło?

Kupuję kotom jakiś ekologiczny schab (chyba "dolina dobra", czy coś takiego). A schab dlatego, że starsza kotka nie przepada za wołowiną (do tego jej sierść wyglądała gorzej i bardziej wypadała, kiedy dostawała wołowinę), drobiu też nie lubi (próbowaliśmy z indykiem, kaczką i kurczakiem), z kolei królik czy jagnięcina są trudniej dostępne niestety
  • Odpowiedz
@Noniusz: Wiesz co sama nie wiem, czytałam, że świnki nie są szczepione na tego wirusa bo nie jest szkodliwy dla ludzi więc hodowle robią wyrywkowe badania więc nie ma 100% pewności że dany fragment mięsa nie jest zakażony. Wiadomo, to bardzo rzadka choroba ale lepiej nie ryzykować i albo poddawać schab obróbce cieplnej albo zrezygnować z wieprzowiny :(. A może jakieś puchy z jagnięciną albo królikiem zadowoliliby kitka ?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Patatina: przyznam, że trochę mnie nastraszylas teraz. O chorobie Aujeszkiego słyszałem, ale z jakiegoś powodu żyłem w przekonaniu, że już jej nie ma w Polsce.

A może jakieś puchy z jagnięciną albo królikiem zadowoliliby kitka ?


Starsza (4-letnia) kotka jest bardzo wybredna, i w sumie sama wybrała sobie taką dietę jaką ma teraz (czyli głównie surowy schab + dodatkowo drobiowe serca i żołądki). A puchy też niestety najczęściej są z wołowiną.
  • Odpowiedz
@Noniusz: Spokojnie, prawdopodobieństwo jest naprawdę zerowe, ale zawsze lepiej chuchać na zimne. Zrobiłam dokładny research jak mój kitku (btw identyczny czarnuszek jak Twoja ( ͡° ͜ʖ ͡°) ukradł surową kiełbaskę wieprzową i zaczęłam o tym czytać. Puchy są najlepsze, popróbuj różne smaki i marki i trzymam kciuki by kitku przypadły do gustu ()
  • Odpowiedz