Wpis z mikrobloga

Lepiej zakupić domenę i na #cloudflare mieć #homeassistant czy korzystać z HA Cloud? To drugie rozwiązanie wychodzi w sumie drożej, integrację z Google Home też można zrobić. Przy tym pierwszym rozwiązaniu jedyny w sumie koszt to domena (10-20 zł rok) lub jakieś szukanie darmowych. Ale czy w praktyce to faktycznie tak wszystko działa? Jak to wygląda w kwestii bezpieczeństwa?
  • 5
@Mikseth: jak uzyjesz cloudflared, to nawet nie musisz wybijać dziury w routerze/firewallu. zakladając, ze system na którym śmiga HA jest bezpieczny, to jest to relatywnie.. bezpieczne. sam jestes sobie adminem
@Mikseth: Ja tam mam domenę i też smiga. Bez Cloudflare, rekord A na moje zmienne IP (skrypt aktualizuje jak by się zmieniło, co i tak zdarza się praktycznie jak prąd padnie). Certyfikat przez Let's encrypt.

W kwestii bezpieczeństwa wygląda to tak, że nie jestem chroniony tylko przez tym co chroni cloudflare więc afaik to tylko ddos. Mógłbym sobie VPN postawić. HA bez VPN vs HA Cloud to cloud będzie bezpieczniejszy w
@rhqq: @retardo: Czyli wychodzi na to, że to spoko rozwiązanie. Pytałem bo nie jestem jakoś bardzo w tym temacie i raczej po prostu konfigurację Cloudflare itd skopiuję z poradników i to tyle. Nie mam publicznego IP (NAT) także dostępu z zewnątrz raczej też nie ma.
Nie mam publicznego IP (NAT) także dostępu z zewnątrz raczej też nie ma.


@Mikseth: w takim razie bez cloudflared nawet sie nie przebijesz do środka. z drugiej strony to jest imho najbezpieczniejsze rozwiązanie.
@rhqq: A no właśnie, czyli wg. tego poradnika powinno się udać? A co do domeny to widzę, że rok to groszowe sprawy kwestia przedłużenia, po roku mogę kupić tą samą domenę w innym miejscu (też taniej)? Czy po prostu wybrac sobie inną? Służyłaby tylko do HA więc nazwa mało istotna. Ewentualnie freenom.com ?