Wpis z mikrobloga

Hej, jeżeli mamy skrzyżowanie z przejazdem na strzałce w prawo, strzałka się świeciła, zatrzymałem się i ruszyłem ale dosłownie jak ruszyłem i byłem na pasach to strzałka znikła i było samo czerwone światło, które oczywiście zaraz zmieniło się na zielone bo od razu za mną pojechało kolejne auto które czekało. Czy za takie coś mógłby grozić mi mandat jakby policja była? Nie miałem jak się cofnąć już bo byłem na pasach jak strzałka zgasła, było to momentalnie po tym jak ruszyłem. #motoryzacja #mandat #pytanie #policja #auta
  • 7
  • Odpowiedz
@Matrem: Raczej nie powinno być mandatu, strzałka tak samo jak migające czerwone przed przejazdem kolejowym, nie ma żółtego światła i gaśnie/zapala się nagle, więc mogą być sytuacje, że jak przejeżdżamy to na pół sekundy w ostatniej chwili widzimy że strzałka gaśnie lub światło przed przejazdem się zapala. Uważam, że raczej nie powinno się dostać za to mandatu bo już nie ma możliwości zareagowania w 1ms i zatrzymania w miejscu przed sygnalizatorem.
  • Odpowiedz
@Matrem Zakładając że się zatrzymałeś przed pasami upewniając się że możesz wjechać i wtedy wjechałeś, a strzałka zgasła dopiero gdy minąłeś linię zatrzymania przed sygnalizatorem to niepowinieneś dostać mandatu z drugiej strony policjant może stwierdzić że strzałka zgasła wcześniej.
  • Odpowiedz
Zakaz dot. wjazdu na czerwonym, tak jak np. wejścia na przejście dla pieszych na czerwonym świetle. W trakcie przejeżdżania/przechodzenia świtało może się zmienić. Dlatego dot. to momentu WJAZDU/WEJŚCIA.

Jak trafisz na policjanta półgłówka to różnie może być. Nie przyjmować mandatu. Sędzia jak ma trochę oleju w głowie to umorzy.

Miej na uwadze tylko, że masz nie wjeżdżać na skrzyżowanie gdy nie możesz go opuścić. I musisz przewidywać takie sytuacje.
  • Odpowiedz
@zawada2x: ok, tutaj mogłem jak najbardziej opuścić skrzyżowanie bo było puste. Czyli nawet jeżeli ruszam i dosłownie ułamek sekundy później zmieni się sygnalizacja i strzałka zgaśnie to i tak jest git?
  • Odpowiedz
@kasmiros @vertical @Yogi282 @zawada2x dzięki za odpowiedź Panowie, czyli reasumując nie ma tutaj ryzyka jeżeli w chwili ruszania strzałka się paliła mimo że zgasła od razu jak ruszyłem. Faktycznie idiotyczne jest to że ona nie miga przed zgaśnięciem czy coś bo tak to nie jestem nigdy w stanie przewidzieć kiedy zgaśnie. Mam jeszcze jedno pytanie, mandat mogę otrzymać a) jeżeli jedzie policja oznaczonym albo incognito autem b)jeżeli nagra mnie fotoradar (prędkość) albo
  • Odpowiedz