Wpis z mikrobloga

@KapitanZabek: chyba ogólnie za wypełnienie. Nie ważne czy małe czy duże, ale ten ząb jest na pograniczu leczenia kanałowego bo próchnica się dostała do środka i jest blisko nerwu a dopiero w styczniu mam zabieg.
  • Odpowiedz
@Wartortle: tak. Materiały kompozytowe nie tolerują wilgoci podczas zakładania. Bez koferdamu nie da się zapewnić odpowiedniej suchości, zatem wypełnienie są dużo mniej szczelne i znacznie mniej trwałe.

Zatem wypełnienie wykonane w koferdamie, z wymodelowaną anatomicznie powierzchnią okluzyjną, jest warte 550zł.

Wypełnienie wykonane bez koferdamu, nawet z modelowaniem, nie jest warte.
  • Odpowiedz
chyba ogólnie za wypełnienie

ten ząb jest na pograniczu leczenia kanałowego bo próchnica się dostała do środka i jest blisko nerwu


@Wartortle: miałeś już coś przy nim robione? Może lekarz miał na myśli odbudowę zęba z użyciem wkładu z włókna szklanego lub wstępne oczyszczenie zęba w przygotowaniu do leczenia kanałowego.
  • Odpowiedz
@KapitanZabek: nie ja dziś tylko przegląd miałem plus rtg jamy ustnej i bylo wlasnie widac na zdjeciu rendgenowskim, jak ta próchnica postępuje. Proponują mi wypełnienie z pomoca koferdamu i lup/mikroskopu, ale zawsze moze się nie udać, bo to już jest głeboko w zębie. Zawsze warto sprobowac niz miec odrazu kanałowe. Dowiedzialem sie jeszcze, że 8 obie musze miec wyrwane, bo "spychają" inne zęby i czeka mnie tez wizyta u ortodonty
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: miałam trochę schizę, że na tak długi czas trzymania to może źle oddziałować.

Dentystka mówiła, że ubytek jest duży, więc trzeba zrobić koronę pół ceramiczną, a nie ceramiczną.
Teraz się zastanawiam czy gdzieś indziej się nie skonsultować na wszelki
  • Odpowiedz
@Fifka23: czemu półceramiczną? Przecież cyrkonowa pełnoceramiczna jest bardzo wytrzymała, tak samo jak korona na podbudowie metalowej. I tak, sugeruję konsultację u kogoś kto uzupełnia swoją wiedzę na bieżąco.
  • Odpowiedz