Wpis z mikrobloga

Jakie gierki planszowe imprezowe polecicie? Dobrze żeby była na minimum 6 osób, a im więcej tym lepiej. Opisze, które już mam i które lubię to może łatwiej będzie polecić

Tajniacy- pierwsze imprezowa gierka, grana chyba najwiecej razy, ale już się znudziła
Decrypto- pograna wiele razy, raczej za mało jest wspolnego kminienia, a gra opiera się na tym, aż osoba podająca szyfr go poda.
Avalon- bardzo fajna. Lubie dedukcje i blef
Dixit- znane i grywane
Spektrum- spoko
Pikti i Dikti- szybkie zasady, szybka rozgrywka, sporo smiechu. Fajne
Top 10 - fajne w znajacej sie grupie osob
Fun Facts - jw.
Ryzyk Fizyk - quiz z elementem hazardu. Bardzo fajne
Wiem lepiej albo wiem wiecej - quiz, fajny
Łap za słówka - coś jak panstwa miasta, spoko
Bang kosciany i karciany - bardzo lubie obydwie wersje
Telepatia - na skojarzenia, bardzo fajna
Wirus - fajna
6 bierze - fajna
Maskarada- fajna jesli karty nie są poniszczone :D
Kasa i spluwy - ostatni hit wsrod znajomych. Motyw z celowaniem z pistoletu swietny
Labirynt słów - taboo na sterydach, fajne
Magic maze - bardzo fajne
20 sekund challenge - rowniez zrobilo robote. szczegolnie w pubie :D
Kraina snów - bardzo fajne

Możliwe, że coś w co już grałem pominąłem, ale chętnie usłysze Wasze opinie w co jeszcze można by zagrac ze znajomymi
#grybezpradu #gryplanszowe #planszowki
  • 16
@Popcornn1: Sub Terra (https://boardgamegeek.com/boardgame/204472/sub-terra) - kooperacja do 6 osób. Niewydana w Polsce.
IT Startup - karcianka, była reklamowana na Wykopie
Exploding Kittens - karcianka. Łatwa, szybka i zabawna. Osobista opinia => Czysta podstawka najlepsza. Im więcej dodatków tym słabiej.
Fasolki - też prosta karcianka

Z takich co mniej je lubię, ale dają radę.
Splendor - Trochę "gla dla żymian", bo trzeba liczyć hajs sobie i innym. Jak się trafią w
@Popcornn1:

Tajemnicze Domostwo
Nie śmiej się (śmieszne kalambury)
Dobble (hit, coś jak memory)
Taboo
Mow (krówki, podobne do „Szósty bierze”)
Wsiąść do pociągu
Party Time
@Popcornn1: Sporo klasyków już wymieniłeś, ale możesz jeszcze przetestować:
- "Dylemat wagonika" - każda z drużyn tak rozstawia karty z dobrymi i złymi postaciami, żeby maszynista przejechał te, które stoją na torze przeciwnika,
- "Fake artist goes to New York" - połączenie kalamburów z grą dedukcyjną. Grupowe rysowanie, tylko jedna z osoba nie wie, co rysuje, a reszta musi ją wykryć. Idzie nawet to zrobić samemu, potrzeba