Wpis z mikrobloga

Czemu windows to takie ścierwo

Dostałem z pracy kilkanaście laptopów, żeby wgrać im updejty od 2021 roku i zmienić im język.
Stwierdziłem prosta sprawa, a tu #!$%@? bo część się oczywiście musiało zaciąć na godzinę przy restarcie klasycznie jak to bywa w microsofcie, a do tej pory język w pełni zmienił tylko jeden mimo wykonania tych samych operacji na każdym z nich.
Jak żyć?
#it #informatyka #windows
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koliat: ale to prawda, zmiana jezyka w win 10 pro/ent to jakas kpina. UI sie zmienia, a wchodzisz potem w event viewera a tam nadal wszystko w innym jezyku xD

Instalowanie updajtow potrafi wywalic w najmniej spodzwanym momencie bo tak.

GPO nie ma tutaj niczego do rzeczy.
@Filip3k91 ale zmiana języka wyświetlania nie zmieni języka instalacji systemu - jedyny sposób żeby zmienić wszystko to reinstalować system. Ale dla zwykłego usera wystarczy zmiana języka wyświetlania.

A co do updateow, to jak coś jest nasrane dziwnymi antywirusami czy innym gownem to się może wysadzać, ale dobrze zarządzany obraz systemu ma spory success rate. Faile które nie przechodzą bez wyraźnego powodu to może około 1% jak nie mniej
Ja bym to chętnie ręcznie przeklepał, gdyby zmiana języka nie była zbugowana i totalnie nieprzewidywalna. Raz język zmienia się w całości, raz tylko po części a raz wcale. Nie ma panelu sterowania i nie idzie tego dobrze ustawić za jednym podejściem xD